Проаналізуйте наведений текст і дайте відповіді на запитання.
Князь Володимир дуже енергійно взявся запроваджувати християнство. Для цього він наказав знищити капища старих язичницьких богів по всій державі. У Києві хрещення не зустріло особливого опору, а в інших місцевостях воно проводилось примусово. Наприклад, у Новгороді залишилась приказка про Володимирових воєвод, яким він доручив хрестити своїх підданих далеко від столиці: «Путята хрестив вогнем, а Добриня — мечем». Митрополит Іларіон у «Слові про закон і благодать» про хрещення Русі писав: «А як хто то й не з любові, а зі страху перед повелителем охрестився, бо ж благовір’я його на владу спиралося». Зрозуміло, що нова віра нав’язувалася насильно, а у віддалених від столиці місцевостях двовір’я зберігалося протягом століть.
1) Чому в інших окрім Києва регіонах Київської Русі хрещення проводилося за допомоги воєвод?
2) Чому поширення християнства зустріло опір із боку населення?
3) Чому, на вашу думку, навіть після хрещення двовір’я зберігалося протягом століть?
Срочно!!!!
Ответы
Відповідь:
1) Чому в інших окрім Києва регіонах Київської Русі хрещення проводилося за допомоги воєвод?
-- Влада великого князя та повага до нього в інших окрім Києва регіонах Київської Русі була меншою. На місцях значний вплив на народ мали воєводи, тому їх було залучено до процесу хрещення Русі.
2) Чому поширення християнства зустрiло опір із боку населення?
-- Поширення християнства зустрiло опір із боку населення тому що, по-перше, народ не хотів змінювати свою віру, віру своїх предків. А по-друге, християнство викликало відразу у населення, бо його насаджували жорстоко.
3) Чому, на вашу думку, навіть після хрещення двовір'я зберігалося протягом столiть?
-- Навіть після хрещення язичництво зберігалося у віддалених від столиці місцевостях протягом століть. Причиною цього була те, що чим дальше від столиці, тим важче важче якісно було провести реформу і тим більше наседення протидіяло владі, намагаючись збегегти свою традиційну віру.
Пояснення:
Хрещенння Русі -- процес прийняття і поширення християнства на тариторії Русі, який розпочав князь Володимир в 988 році.
Населення Русі, особливо в віддалених куточках країни, негативно сприйняло хрещення, намагалося йому протидіяти. Через це християнство насаджувалося жорстоко, з допомогою війська та місцевої влади -- воєвод.
#SPJ1