допоможіть будь ласка!!!даю 50 балів!! написати ЕСЕ на тему" Сім'я запезпечує людині її первинний соціальний статус".
Ответы
Ответ:
Сім’я являє собою складний соціальний феномен. Основними особливостями сім’ї в порівнянні з іншими соціальними групами, інститутами є перевага у відносинах тенденцій на згуртування, більшу взаємо відповідальність, стійкість, спорідненість, інтимність інтересів і стосунків, особлива емоційність відносин і вікові залежності.
Основами для створення успішного функціонування сім’ї є: біологічні (фізіологічні, природні, вікові, сексуальні); матеріально-економічні (забезпечення здорового побуту, дозвілля); правові (заключення шлюбу); соціальні (вільна згода на шлюб і рівні права та обов’язки у ньому); морально-етичні (кохання).
Сім’я виступає як соціальна клітина суспільства, є дуже близькою до “оригіналу” моделі всього суспільства, в якому вона функціонує.
Як особливий соціальний інститут, як елемент соціальної структури сім’я тісно пов’язана з економікою. В кінцевому рахунку, особливості сім’ї, її історичні типи визначаються пануючими економічними відносинами. Сім’я не обмежується лише родинними взаєминами, а передбачає і спільне проживання родичів, наявність спільних елементів побуту, сімейного домашнього господарства, розподілу праці. Спільне проживання пов’язане в окремих сім’ях зі спільним виробництвом, тобто сім’я може виступати і як економічна категорія.
На сім’ю впливають і інші соціальні інститути: політики, система моралі, права, культури. Для кожного виду культури характерне переживання тих або інших рис сім’ї.
Структура залежать від загальних тенденцій зміни, розвитку суспільства. При переході від традиційного суспільства до сучасного сім’я суттєво змінюється. Домашнє господарство перестає бути основою економічною одиницею, відбувається розподіл дому і роботи. Здійснюється перехід від розширеної сім’ї, яка складається з трьох поколінь, де домінують старші, до децентралізованих нуклеарних сімей, де шлюбні вузи ставлять вище родових, батьківських. Відбувається перехід від стабільної багатодітної сім’ї до малодітної і масової однодітної сім’ї. Відбувається перехід від сім’ї, заснованої на соціокультурних приписах, до між особових переваг, пов’язаних з тенденцією до індивідуалізму та рівного економічного становища чоловіків і жінок.
Характер сімейної родової структури визначається в кінцевому рахунку соціально-історичними умовами. Нерівноправність жінки в суспільстві тягне за собою нерівноправність у сім’ї. З іншого боку, розвиток демократії, утвердження прав і свобод жінки ведуть до утвердження рівноправності в сім’ї. Сімейна влада може базуватися на традиційних уявленнях на економічному переважанні чи моральному авторитеті. Багатогранні і методи забезпечення сімейної влади.
Ролі (система взаємодій і відносин між членами сім’ї) та їхня реалізація регулюються різними нормами. Правові норми регулюють майнові відносини подружжя, матеріальні обов’язки батьків по відношенню до дітей, один до одного, розлучення. Моральні норми, звичаї, традиції регулюють процес залицяння, вибору супутника життя, розподілу влади і обов’язків між подружжям, виховання дітей, сімейне дозвілля, ставлення до родичів.