Предмет: История, автор: gfloret

ДОПОМОЖІТЬ БУДЬ ЛАСКА
даю 60 балів ​

Приложения:

Ответы

Автор ответа: miskinanna
1

Відповідь:

1. Аскольд, Ольга

2. Відбувся процес формування держави. Прослідковувалась чітка ієрархія влади: князь (обирався на віче, потім передавав посаду у спадок), дружина (військо), бояри, віче, селяни ->платили податки до державної скарбниці князю->князь платив війську за службу, захист кордонів держави. Відбувалось упокорення різних племен і об'єднання їх під владою одного князя, а не вождів. Чітко у Києві формувався цент держави (Русі) на перетині торговельних шляхів (із варяг у греки).

3. Роки правління 945 -964

Внутрішня політика:

- ліквідувала древлянське племінне княжіння, помстилася вбивцям свого чоловіка, князя Ігоря;

- провела першу податкову реформу - впорядкувала спосіб збирання і розміри (уроки) щорічної данини;

- організувала князівські осередки - погости, де княжі люди чинили суд, зберігали зібрану данину;

- розбудовувала Київ: побудовано Ольжин двір, дерев'яний храм святої Софії.

Зовнішня політика:

- здійснила дипломатичну місію до Константинополя (957 р.), де прийняла хрещення;

-встановила дипломатичні зв'язки з імператором Священної Римської імперії Оттоном І.

4. Роль варягів. Очевидно набіги варягів змушували племена гуртуватися (згодом і у державу з військом) для захисту від зовнішнього ворога. Варяги спонукали розвиток міст, через торгівлю і розміщення цих міст на річках (наприклад, Київ->шлях із варяг у греки).

5. Ігор зміцнював централізовану владу в Русі-Україні. Воював, як потім і його син Святослав і упокорював різні племена. Відновив владу над повсталими деревлянами й уличами й утримував силою в покорі 20 підвладних князівств. Збільшував кількість данини (полюддя) для утримання війська. Дав відсіч кочовим племенам печенігів й уклав з ними мирний договір у 915 році.

6. Грушевський називав Святослава запорожцем, очевидно через опис його зовнішнього вигляду ->"...Голова в нього була гола, а лише з одного боку її висів локон волосся, що означає знатність роду..." (висів оселедець (чуб), як у козаків).

Спартанцем, очевидно через його войовничість, він розширював підконтрольну Києву територію, провів у походах понад 10 років, пройшовши з військом понад 8 тисяч кілометрів, і здобув щонайменше 10 великих перемог. 

Пояснення:


gfloret: дуже дякую
Похожие вопросы
Предмет: Информатика, автор: oorro3006
Предмет: Психология, автор: Prosto0kapibara
Предмет: Русский язык, автор: gxtmans
Среди предложений 15–23укажи предложение(-я) с обособленным определением. Напиши номер(-а) этого(-их) предложения(-ий) без пробелов из запятых.




(15)А она издали смотрела на него удивлённо и печально поблескивающими фарами, словно не желая прощаться, расставаться с ним, и он быстро вошёл в контору, чтобы не видеть её сейчас.

— (16)Как мне жалко её, — сказала жена. — (17)Ты простился с ней? (18)Попросил у неё прощения?

— (19)Да, — солгал он, отлично помня, что не простился с машиной, не посидел в ней напоследок, не погладил по знакомой и гладкой коже металла.

— (20)Оля так любила её, так мыла её, помнишь? (21)Называла «хорошенький Москвичиш-ка»…

— (22)Да, да, — повторил он.

(23)Потом, не успокаиваясь, казня себя за то облегчение, какое испытал, отдавая ключ перегонщику, он представлял её далеко от дома, на окраине Москвы, в зимней ночи, на ветру, леденящем её металлическое тело.