Проведено статистичне спостереження за дев'ятьма респондентами, у кожного з яких виміряно масу тіла і частоту пульсу. Потрібно встановити, чи існує взаємозв'язок між цими параметрами, а також спрогнозувати, яким скоріш за все буде пульс у людини, маса тіла якої становить 100 кг
Хід виконання
Створіть нову електронну книгу з іменем Практична робота №3. Введіть дані, зазначені на (рис.
Рис. 1.
У клітинці В12 обчисліть коефіцієнт кореляції за формулою =CORREL(A2:А10;В2:В10). Він має дорівнювати 0,706. Проаналізуйте отриманий результат.
Для наочного відображення зв'язку між масою тіла людини та її пульсом побудуйте точкову діаграму. Логічно припустити, що саме маса тіла людини визначає частоту пульсу, а не навпаки. Тому маса тіла буде факторною ознакою, значення якої розміщуватимуться на осі X, а частота пульсу — результативною, і її значення вказуватимуться на осі У.
ПРИМІТКА. Зверніть увагу: 50 є найменшим значенням на шкалі осі X. Щоб встановити для неї саме такий формат, відкрийте контекстне меню для елемента діаграми Вісь Х(значень) та у вікні Формат осі на вкладці Шкала введіть 50 як мінімальне значення
Побудуйте лінію тренду для створеної діаграми (рис. 2). На вкладці Параметри в області Прогноз у поле вперед на введіть значення 15. Задайте відображення рівняння регресії та коефіцієнта детермінації . Зробіть висновки щодо адекватності рівняння регресії вибірковим даним.


Ответы
Ответ:
файл
Объяснение:
Выполняем действия согласно инструкции
Коэффициент корреляции указывает на положительную корреляцию между данными (при увеличении значений в одном массиве значения в другом массиве тоже увеличиваются) (Коэффициент корреляции, который ближе к +1 или -1, указывает на линейную зависимость между величинами. Коэффициент корреляции, который ближе к 0, указывает на отсутствие линейной зависимости между величинами.)
Данное линейное уравнение регрессии очень средне соответствует выборочным данным (Коэффициент детерминации (R²) может изменяться в пределах от 0 до 1. Чем ближе R² к 1, тем лучше функция регрессии отображает экспериментальные данные.)
Прогнозирование, пульса у человека, масса тела которого составляет 100 кг:
x = 100
y = 0,2985x + 47,688 = 0,2985 * 100 + 47,688 = 29,85 + 47,688 = 77,538 ≈ 78
