особливості Македонії
Ответы
Ответ:
Скопье ,битола ,Орхид это все
Відповідь: 1. Македонія — країна, розташована на півдні Балканського півострова.
2. Македонія — це маленька європейська держава, розташована на Балканському півострові, на кордоні з Косово, Сербією, Болгарією, Албанією і Грецією.
3. Існує кілька Македоній: Пиринська – це область на південному заході Болгарії, Егейська — регіон на півночі Греції, Вардарська частково належить Сербії.
4. С учасна держава Республіка Македонія розташована між усіма цими країнами і займає територію, яка історично називається Вардарська Македонія — За назвою річки Вардар.
5. Македонія — єдина країна, що отримала незалежність від Югославії мирним шляхом. Вона стала окремою державою в 1991 році
6. Незважаючи на те, що зараз Македонія — це дуже маленька держава, раніше це була найбільша імперія, яка підкорила більшу частину світу.
7. Це один з найстаріших населених пунктів в Європі. Перші поселення на території цієї країни датуються 5000 роком до нашої ери. Проте перші сліди організованих міст датуються 808 роком до н. е., коли область контролювалася династією Аргеадів.
8. Назва країни походить від давньогрецького Королівства Македонії, яке було названо на честь стародавніх македонців. Ім’я Μακεδόνες (Makedónes) походить від давньогрецького прикметника μακεδνός (makednós), що буквально перекладається як «високий». Можливо, македоняни отримали таку назву через свої фізичні характеристики, або їх гірських регіонів проживання.
9. Понад п’ять століть, до 1912-го року, Македонія входила до складу Османської імперії. Тому деякі місцеві традиції, страви і навіть музика нагадують турецькі.
10. Македонці завжди дуже хотіли здобути незалежність, тому часто героїчно повставали проти турків.
11. На згадку про одне героїчне повстання звели величезний пам’ятник – “Македоніум” в місті Крушево, де в 1903-му році спалахнуло Ілінденське повстання, в результаті якого була створена Крушевська Республіка. Республіка проіснувала не довго – через десять днів турки це повстання розігнали, убивши всіх революціонерів. Революціонери стали героями, їх імена звучать в національному гімні, а 2 серпня (Іллі за церковним календарем, «Ілінден») святкують з розмахом щороку.
12. Після падіння Османської імперії Македонія не мала державності, і її долю вершили сусіди, які перемогли турків в I Балканській війні і після цього посварилися між собою.
13. Македонія є другою найбільш гористою країною в світі. Близько 85% території цієї держави вкрито горами. Вона поступається лише Чорногорії, територія якої на 89% складається з гір.
14. У країні налічується 34 гори, висота кожної з яких перевищує 2000 метрів над рівнем моря.
15. Македонія — країна з територією 26 тисяч км2, а населення — трохи більше двох мільйонів чоловік, з них близько 500 тисяч проживають в столиці — Скоп’є.
16. Місто Скоп’є пережило чимало руйнівних землетрусів за всю історію свого існування. Найсерйозніші землетруси сталися в 518 і 1963 роках. Ці землетруси практично повністю зруйнували місто.
17. Зараз Скоп’є повністю відновлений і має неофіційну назву “місто пам’ятників”, так як на його території пам’ятники зустрічаються практично на кожному кроці.
18. У Скоп’є знаходиться Церква Святий Спас з унікальним іконостасом, що датується VI-м століттям.
19. Скоп’є — це місто, де взимку холодніше, ніж в решті Македонії, а влітку спекотніше. У Македонії теплий і сухий клімат, 300 сонячних днів на рік. Взимку температура не нижче -5, зазвичай від 0 до +5, влітку— +25+35, іноді до + 40. Якщо трапляється гроза, обов’язково б’є блискавка.
20. У горах Македонії холодніше і є сніг. Гірськолижні курорти: Маврово, Крушево, Попова. Національний парк Маврово відкритий для відвідування туристами і в літній період.
21. У гірських північно-західних регіонах Македонії досить великі площі лісової рослинності. На нижніх схилах переважають листяні ліси. На висотах до 2000 метрів над рівнем моря, переважають хвойні ліси.
22. У цих лісах мешкає велика кількість диких тварин, таких як дикі свині, вовки, ведмеді, рисі та інші.
23. Близько 67% жителів Македонії — православні християни, 30% – мусульмани.
24. У православних македонців предки були слов’яни, які прийшли, як каже місцевий підручник історії, через Карпат в VI-VII століттях н. е.
25. Македонці розмовляють македонською мовою. Є така мова. Всі розуміють і вільно спілкуються з сербами, хорватами, чорногорцями, болгарами, це різні мови, але вони схожі. Молоде покоління в містах розмовляє англійською. Старше покоління колись вчило російську в школі, але, як правило, ніхто нічого не пам’ятає.