Предмет: Физика, автор: nastyaavatariy

Пілот тисне на сидіння крісла літака в нижній точці «мертвої
петлі» з силою 7,2 кН. Маса пілота 80 кг, радіус петлі 250м. Яка
швидкість літака в цій точці?

Будь ласка, докладно поясніть як розвязати задачу та записати формулу

Ответы

Автор ответа: zinovicgrigorij
1

Ответ: 141 м/с  ≈ 507,6 км/ч

Объяснение:

Р=7,2кН=7200 H

m=80 кг

g=10 м/с²

R=250 м

-------------

V=?

Вес летчика в нижней точке петли:

P = m (g + a)

a = P / m - g = 7200/80 - 10 ≈ 80 м/с²

Но центростремительное ускорение:

a = V² / R

отсюда

V = √ (a·R) = √ (80·250) ≈ 141 м/с          или    ≈ 507,6 км/ч


nastyaavatariy: дякую, але в умові задачі не було "10м/с2"
zinovicgrigorij: Это ускорение свободного падения, его обычно принимают g=10 м/с², в действительности 9,86
nastyaavatariy: велике дякую!!!!
Похожие вопросы