ПОМОЖІТЬ БУДЬ-ЛАСКА!!!
Ответы
Крім характерних для прокаріотів і еукаріот особливостей, клітини рослин, тварин, грибів і бактерій володіють ще цілим рядом особливостей. Так, клітини рослин містять специфічні органели – хлоропласти, які обумовлюють їх здатність до фотосинтезу, тоді як у інших організмів ці органели не зустрічаються.
Рослинні клітини, як правило, містять великі вакуолі, наповнені клітинним соком. У клітинах тварин, грибів і бактерій вони також зустрічаються, але мають зовсім інше походження і виконують інші функції. Основним запасним речовиною, яке трапляється у вигляді твердих включень, у рослин є крохмаль, у тварин і грибів – глікоген, а у бактерій – волютин.
Клітини всі організми поділяють на дві групи — прокаріоти та еукаріоти. Клітини прокаріотів (бактерій, археїв) мають простішу будову (вони позбавлені ядра, більшості органел тощо). Клітини еукаріотів — тварин, рослин і грибів — організовані складніше. Вони мають ядро, принаймні на певних етапах свого клітинного циклу. Цитоплазма поділена мембранами на окремі функціональні ділянки, містить різноманітні органели. Але в будові клітин різних представників еукаріотів є й певні відмінності