Передумови і причини козацької революції СРОЧНО!!!!!!
Ответы
Посилення політичного впливу «шляхетської олігархії» та феодальна експлуатація з боку польських магнатів особливо проявилися на території Південно-Західної Русі . Шляхом насильницьких захоплень земель було створено величезні латифундії таких магнатів, як Конецпольські , Потоцькі , Калинівські , Замойські та інші. Так, Станіславу Конецпольському на одній Брацлавщині належало 170 міст та містечок, 740 сіл. Він же володів великими землями на лівобережжі Дніпра . Одночасно зростало і велике землеволодіння російського дворянства, яке на той час приймаєкатолицьке віросповідання та ополячується. До них належали Вишневецькі , Киселі , Острозькі та ін. Князям Вишневецьким, предки та родичі яких (Дмитро Вишневецький, Глинські, Ружинські, Дашкевичі) були серед засновників і перших отаманів Війська Запорізького Низового вся тисячами селянських та міських дворів, Адаму Киселю - величезні маєтки на Правобережжі тощо.
Усе це супроводжувалося зростанням селянських повинностей, утиском їхніх правий і релігійним придушенням у зв'язку з прийняттям церковної унії та підпорядкування церкви Римському престолу. Французький інженер Боплан , який з початку 1630-х до 1648 перебував на польській службі, зокрема, зазначав, що селяни там надзвичайно бідні, вони змушені віддавати своєму пану все, що той захоче; їх становище «гірше, ніж становище галерних невільників».
Приводом для початку повстання став черговий прояв магнатського деспотизму. Агенти чигиринського старости на чолі з підстарості Данилом Чаплинським відібрали у реєстрового полковника Війська Запорізького Богдана Хмельницького хутір Суботів, розорили господарство, за деякими відомостями до смерті засікли його десятирічного сина (в інших випадках, побили до напівсмерті) і відвезли жінку, з якою він жив після смерті дружини. Хмельницький почав шукати суду та управи на ці безчинства, але польські судді знайшли, що він не був обвінчаний належним чином, а потрібних документів на володіння Суботовим не мав. Потім Хмельницький вирушив до Чаплинського для з'ясування стосунків, але як «підбурювача» був кинутий у старостинську в'язницю, з якої його звільнили друзі. Особисте звернення до польського короля, якого Хмельницький знав за давніх-давен, виявилося безуспішним. Документів про зміст їхньої розмови не виявлено, але, за легендою, король відповів так: «У тебе є твоя шабля…», натякаючи на відоме право шляхтичів Речі Посполитої вирішувати суперечки силою зброї. Хмельницький вирушив на Низ (острова нижче Запорізької Січі, яка тоді була під контролем Польщі), де швидко зібрав загін мисливців звести рахунки з поляками. З їхньою допомогою Богдан підняв козаків усієї Січі.
Объяснение:
Національна революція була спричинена комплексом суперечностей політичного, соціального, економічного та духовно-культурного характеру, що нагромадилися на середину 17 ст. в суспільному житті Речі Посполитої, у складі якої після Люблінської унії 1569 року опинилася переважна більшість етнічних українських земель.