Предмет: Физика, автор: logutovadi

ПОЖАЛУЙСТА СРОЧНО ПОМОГИТЕФIЗИКА 8 КЛАС
КОНТРОЛЬНА РОБОТА З ТЕМИ «ТЕПЛОВІ ЯВИЩА. ЧАСТИНА I»
1. Установіть відповідність між назвою та позначенням фізичної
величини:
А) кiлькiсть теплоти
Б) маса тiла
B) питома теплоємність речовини
Г) змiна температури
1. At
2. Q
3.С
4. m
2. Установить вiдповiднiсть мiж позначенням фізичної величини та її
одиницею вимірювання:
A) Q
Б)с
B) T
T) t
Дж
Kz.c
1.
2. С
3. Дж
4. К
3. Кiлькiсть теплоти можна обчислити за формулою:
A) Q= cm; Б) Q = cmt;
B) Q= cm∆t; Г) Q= cmts.
4. Закінчiть речення
Внутрішню енергію тіла можна змінити двома способами: ........ ..
5. Запишіть рiвняння теплового балансу.
6. Запишіть 42 С у кельвінах.
......
7. Металевий циліндр масою 250 г нагрiвся вiд 25 до 225 С, коли йому
було передано 46 кДж тепла. З якого металу виготовлено циліндр?
8. В алюмінієвій каструлі масою 500 г підігрівають 3,5 кг води від 20
С до кипіння. Скільки тепла для цього потрібно?
9. У сталевий чайник масою 500 г при температурі 20 С налили 500 г
гарячої води при 90 С. Яка температура води встановиться у
чайнику?

Ответы

Автор ответа: KingArtur1000
2

Ответ:

1.
А - 2
Q,       Б - 4 m,       В - 3 c,      Г - 1 Δt  

2.
А - 3
Дж,     Б - 1 Дж / кг * °С,       В - 4 К,      Г - 2 °С

3.
В) Q = cmΔt

4. Внутреннюю энергию тела можно изменять двумя способами: путём совершения механической работы и путём теплопередачи.

5.
Q 1 + Q 2 + ... + Q n = 0
или
Q-отданное = Q-полученное

6. T = t + 273 = 42 + 273 = 315

7.
m = 250г = 0,25кг
t0 = 25°С
t1 = 225°С
Q = 46кДж = 46000Дж
------------------------------------
Металл - ?

Чтобы узнать из какого металла изготовлен цилиндр, нужно узнать удельную теплоемкость и по таблице определим, из какого металла изготовлен цилиндр!

Q = cmΔt = cm*(t1 - t0)
c = Q / m*(t1 - t0)
c = 46000 / 0,25 * (225 - 25) = 46000 / 0,25 * 200 = 46000 / 50 =
920 Дж / кг * °С.
Такую удельную теплоемкость имеет алюминий.

8.
m1  = 500г = 0,5кг
m2 = 3,5кг
t0 = 20°С
t1  = 100°С
------------------------------
Q - ?

Следует знать, что сначала подогревается кастрюля, а затем вода. Тогда Q1 - теплота, которая понадобится, чтобы нагреть кастрюлю
Q2 - теплота, которая понадобится, чтобы нагреть воду.

Q1 = c1 * m1 * (t1 - t0) = 920 * 0,5 * (100 - 20) = 920 * 0,5 * 80 = 36800 Дж

Q2 = c2 * m2 * (t1 - t0) = 4200 * 3,5 * (100 - 20) = 4200 * 3,5 * 80 = 1176000 Дж

Q = Q1 + Q2 = 36800 + 1176000 = 1212800 Дж

9.
m1 = 500г = 0,5кг
t0-1 = 20°С
m2 = 500г = 0,5кг
t0-2 = 90°С
----------------------------
t1 - ?

Воспользуемся уравнение теплового баланса:
Q-отданное = Q-полученное

Q-отданное = с2*m2*( t0-2 - t1 ) = 4200 * 0,5 * (90 - t1) = 2100 (90 - t1) =
189000 - 2100*t1

Q-полученное = c1 * m1 * (t1 - t0-1) = 500 * 0,5 * (t1 - 20) =
250 * (t1 - 20) = 250*t1 - 5000

Приравняем:
189000 - 2100*t1 = 250*t1 - 5000
194000 = 2350*t1
t1 = 194000 / 2350 ≈ 82,6 °С

Похожие вопросы
Предмет: Алгебра, автор: Unikorn315
Предмет: Математика, автор: ybezpalko5
Предмет: История, автор: mal4i22