СРОЧНО!!
Географічний простір України.
І рівень
1. Який із перелічених методів географічних досліджень належить до новітніх?
а) математичний
б) картографічний
в) геоінформаційний
г) описовий
2. Приблизна протяжність території України із заходу на схід становить:
а) 1500 км
б) 1316 км
в) 1200 км
г) 893 км
3. Морським сусідом України є:
а) Угорщина
б) Румунія
в) Чехія
г) Греція
ІІ рівень
1. Дати визначення понять:
а) Географічне положення країни -
б) Адміністративно-територіальний поділ -
2. Встановити відповідність між регіоном та роком його приєднання до України
Північна Буковина а) 1922
Закарпаття б) 1939
Крим в) 1940
Західні землі на кордоні з Польщею г) 1945
д) 1954
ІІІ рівень
1. Яке значення для України мають морські кордони?
IV рівень
Охарактеризуйте особливості географічного положення України на Євразійському континенті.
Ответы
Ответ:
1рівень
1.В
2.б
3.Б
2рівень
1.а) Географічне положення країни- це її розташування щодо екватора, Гринвіцького меридіана, різних географічних об'єктів, які розміщені за межами цієї країни або перетинають її і чинять на неї вплив
б) Адміністративно-територіальний поділ-поділ території країни на окремі частини — адміністративно-територіальні одиниці (губернії, провінції, області, округи, повіти), залежно від якого створюються і діють органи державної влади та місцевого самоврядування.
2.а)-
б)західні землі на кордоні з Польщею
в)Північна Буковина
г) Закарпаття
д)Крим
3 рівень
По морю Україна межує з Румунією і Росією. Українсько-румунський кордон на заході продовжується з лінії на суходолі в Чорне море на віддаль 33 км від берега, далі, (доколи не поверне на північ, огинаючи на півдні острів Зміїний), морський кордон України є межею українських територіальних вод і румунської економічної зони. Повернувши на північ, він є межею між державною територією (доцільніше сказати акваторією) та виключною морською економічною зоною України, він огинає контури українського узбережжя аж до Керченської протоки, дотримуючись віддалі у 22 224 м від берега. В східній частині Чорного моря південніше Керченської протоки він зустрічається з межею російської економічної зони в Чорному морі. Українсько-російський морський кордон починається з точки, де зустрічаються економічні зони та територіальні води України й Росії, далі йде в напрямку на північ (до південних рубежів протоки), де є межею територіальних вод України та Росії (22,5 км). Далі продовжується українсько-російським державним кордоном в Керченській протоці (49 км) і Азовському морі (249,5 км) — тут розмежовує внутрішні води обох держав до точки кордону на узбережжі.