Предмет: История, автор: darkden812

Як південноукраїнський регіон об’єднав Україну в ХІХ – початку ХХ ст. ?

Ответы

Автор ответа: savnanan06
0

Ответ: Риторичним питанням є “Чому саме Південь об'єднав Україну?”            Вся справа у тому, що Південь увійшов у ХХ століття найрозвинутішим регіоном  України. На землях Півдня України сформувалися такі великі промислові центри  загальноімперського значення, як Донецький вугільно-металургійний,  Криворізький залізорудний і Нікопольський марганцевий басейни. Цей регіон з  його чорноморсько-азовськими портами, транспортною інфраструктурою і  логістикою кардинально змінив напрямки товаропотоків України, які до  останньої чверті ХVІІІ ст. були різноспрямованими: Правобережна Україна  економічно орієнтувалася на Польщу, а Слобожанщина і Гетьманщина — на  Росію. Це розривало Україну по Дніпру на дві частини. Після того як були  обладнані азовські та чорноморські пристані, торгівля з обох берегів Дніпра  переорієнтувалася на Південь. Південні портові міста стали свого роду  «українськими воротами» в Європу. Туди спрямовувалися величезні потоки  хліба (пшениці, ячменю, жита, кукурудзи, муки), які перетворили Україну в«житницю Європи», а також цукор спирт, олія, макуха, велика рогата худоба,  коні, птиця, риба, сало, вовна, ліс та інші українські товари. Важливе значення мала й інформація про економічне і політичне життя за  кордоном, зокрема, в розвинутих демократичних країнах Заходу, про спосіб  життя західних європейців, їх культуру, політичні події за кордоном. Все це було  додатковим фактором модернізації регіону, формування у населення  прогресивних поглядів на економічне і суспільно-політичне життя. Історики й економісти ще у дореволюційні роки установили, що український  зв’язок із Заходом, відображений обсягом товарообігу, був міцнішим ніж з  російськими губерніями1 . По суті, торгівля через чорноморськоазовські порти  «наближала» Україну до Західної Європи і «дистанціювала» від Росії. Робилося  це, як правило, не українськими руками (промисловість і торгівля України були в  руках росіян, євреїв, іноземців) але, безперечно, в інтересах економічного  розвитку України, її майбутнього.

Це сприяло тому, що роз’єднані століттями землі України стали  перетворюватися в об’єднаний народногосподарський організм і  модернізувалися із засвоєнням західних стандартів. Таким чином, Південь став  потужним чинником господарської інтеграції українських земель

Більшість населення південних губерній вважали себе українцями  («малороссами»), и ніяк не ототожнювали себе ні з росіянами (великоросами),  ні з поляками, ні, тим більше, з міфічними «новоросами», про яких взагалі нічого  не чули.

Об’єднуючи Україну економічно, Південь, разом з тим, все більше набував рис  мовно-культурної «українськості». Всупереч політиці царизму, тут посилювався  інтерес до української культури, зростало прагнення утвердити рідну школу,  розгортався національно-визвольний рух. Південь поступово перетворювався в інтегральну частину українського  економічного і національно-культурного простору. Новоросія, яка задумувалася  з метою створення для Російської імперії додаткової опори на Півдні, насправді  стала важливим регіоном, де визрівали умови для перетворення України в незалежну державу.

Объяснение:

Похожие вопросы
Предмет: Математика, автор: jaziktassybaeva