Предмет: Химия, автор: dsviridenko18

СРОЧНО!!!!!! Який об'єм амоніаку виділиться (н.у.)
при нагріванні суміші амоній хлориду масою 20г і кальцій гідроксиду​

Ответы

Автор ответа: dyexfnf
1

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m(NH4Cl) = 20 г

m(Ca(OH)2) = 20 г

Найти: V(NH3) - ?

M(NH4Cl)= 14 + 1 * 4 + 35,5 = 53,5г/моль

n(NH4Cl) = m(NH4Cl)/M(NH4Cl) = 20/53,5 = 0,37 моль

M(Ca(OH)2)= 74г/моль

n(Ca(OH)2) = m(Ca(OH)2)/M(Ca(OH)2) = 20/74 = 0,27 моль

За рівнянням n(NH4Cl) : n(Ca(OH)2) = 2 : 1.

Маємо: 0,37 : 0,27 = 1,4 : 1.

хлорид амонію в недоліку, він прореагує повністю, за ним будемо

рахувати

Складемо РХР

2NH4Cl + Ca(OH)2 = CaCl2 + 2NH3 + 2H2O

звідси бачимо, що

n(NH3) = n(NH4Cl) = 0,37 моль

Знайдемо об'єм амоніаку:

V(NH3) = n(NH3) * Vm = 0,37 *22,4 = 8,3 л


dsviridenko18: Дякую)))
Похожие вопросы