Предмет: История, автор: mogilat2010

Опишіть майстерню середньовічного ремісника

Ответы

Автор ответа: glebklymenko2008
2

Ответ:

Середньовічні міста розвивалися, насамперед, як центри зосередження ремісничого виробництва. На відміну від селян, ремісники працювали для задоволення потреб ринку, виготовляючи продукцію на продаж. Вироблялися товари вручну в майстерні, на першому поверсі помешкання ремісника. Зазвичай, майстерня правила за крамницю, де ремісник продавав вироблені ним речі.

Обмеженість ринку збуту товарів ремісничого виробництва примушувала майстрів до пошуку способу виживання. Одним із них став розподіл ринку та усунення конкуренції. Благополуччя ремісника залежало від багатьох обставин. Будучи дрібним виробником, ремісник міг виготовити лише стільки товару, скільки дозволяли його фізичні та інтелектуальні здібності. Але будь-які негаразди —хвороба, помилка, відсутність потрібної сировини та ін. — могли призвести до втрати замовника, а відповідно і засобів до існування.

Для вирішення деяких основних проблем вони почали об'єднувати свої зусилля, організовуючи цехи — замкнуті організації ремісників однієї спеціальності у межах одного міста, створені з метою захисту виробництва і прибутків.

Члени цеху допомагали один одному освоювати нові способи ремесла, але при цьому охороняли свої секрети від інших цехів. Виборна цехова верхівка пильно стежила за тим, щоб усі члени цеху перебували приблизно в однакових умовах, щоби ніхто не збагачувався за рахунок іншого, не переманював замовників. З цією метою вводилися суворі правила, в яких чітко вказувалося, скільки годин можна працювати, скільки верстатів і помічників використовувати. Порушників виключали з цеху, а це означало втрату засобів до існування. Існував також суворий контроль за якістю товару. Крім виробництва, цехи організовували і побут ремісників. Члени цеху будували власну церкву, школу, відзначали разом свята. На утриманні цеху були вдови, сироти, інваліди. У випадку облоги міста члени цеху під власним прапором створювали окремий бойовий підрозділ, що повинен був обороняти певну ділянку стіни чи вежі.

Лише майстри були членами цеху. Вони обирали голову і раду цеху. Підмайстри — помічники майстрів — членами цеху не вважались, а отже, не користувалися привілеями і не мали права відкривати власну справу. Щоби стати майстром, підмайстер повинен був оволодіти тонкощами і секретами своєї спеціальності, потім пройти випробування і створити виріб, що засвідчував би його майстерність. У Франції цей виріб називався шедевром — «роботою рук». З часом підмайстрам ставало дедалі важче отримати статус майстра. Нижче від підмайстра за ієрархічною драбиною були учні, яких іще в дитинстві віддавали майстрам на вишкіл. Спершу вони виконували роль прислуги. Якщо навчання йшло успішно (майстри не поспішали розкривати свої секрети), учень міг стати підмайстром.

Объяснение:

Похожие вопросы
Предмет: Другие предметы, автор: ITpro
Предмет: Українська література, автор: hannakartashova777
ДАЮ 55 БАЛЛОВ
Всеволод Нестайко повість-казка «Рожеві окуляри»
1.У снах Вася Богданець:
А) став чарівником, б) став генералом, в) написав книгу, г) став космонавтом.
2. Перші окуляри, що приміряв Вася були:
А) в магазині оптики, б) бабусині, в) однокласниці Рити, г) вчителя.
3. У якому одязі був Ромка, коли звітував Богданові перед парадом:
А) без штанів, б) у шкільній формі, в) без сорочки, г) у генеральському одязі.
4. Таємна записка про чарівні окуляри була написана:
А) червоними чонилами, б) варенням,
в) зникаючими чорнилами, г) кодованим шифром.
5. Історичні передачі любив дивитися герой:
А) Вася Богданець, б) Алик Мармиза, в) Рита Скрипаль, г)вчитель історії.
6. Улюблена іграшка Васі була:
А) трансформер, б) заєць, в) червона машинка, г) льова.
7. Вася рятує Рому перший раз із:
А) магазина іграшок, б) чарівної шафи,
в) трансформаторної будки, г) спортивного поля.
8. Головна фраза, яку повторював Алик Мармиза:
А) жени гривню, б) жени долар, в) жени монету, г) жени копійку.
9. У Гульки товаришем був:
А) коник, б) старший брат, в) мудрий дідусь, г) чарівна книга.
10. У чарівному Потойбіччі усі були:
А) рожевими, б) синіми, в) зеленими, г) прозорими.
11. Назва книги, що слугувала Ваську захистом від куль в Заекранії
А) «Острів скарбів», б) «Історія України»,
в) «Летючий корабель», г) «Пірати Карибського моря».
12. Рожеві окуляри були для:
А) подорожі, б) добрих справ, в) переборювання страху, г) допомоги тваринам.
Предмет: Геометрия, автор: gunbileg