Предмет: Химия,
автор: igor5128
Масова частка Карбону в речовині дорівнює 76,6 %, Гідрогену - 6,38%, все інше Оксиген. Густина речовини - 4,196 г/мл. Яка формула речовини, якщо відомо, що речовина реагує з лугами та знебарвлює бромну воду? Яка сума індексів у речовині?
СРОЧНО 70 БАЛОВ ДАЮ!!!!!!!!!!
Ответы
Автор ответа:
3
Ответ:
Объяснение:
Дано:
w(С) = 76,6 %
w(H) = 6,38%
ρ(CxHy) = 4,196 г/мл
Знайти: (СхНу) - ?
w(О) = 100% - 76,6% - 6,38% = 17,02 %
n(C) = 76,6/12 = 6,38 моль
n(H) = 6,38/1 = 6,38 моль
n(О) =17,02/16 = 1,06 моль
С : Н : О = 6,38 : 6,38 : 1,06
Індекси повинні бути цілі числа, тому розділимо всі числа на найменьше 1,06 звідси маємо
С : Н : О = 6 : 6 : 1
Отже формула С6Н6О - фенол
Знайдемо молярну масу невідомої речовини:
М(р-ни)= 4,196 г/л * 22,4 моль/л = 94г/моль
М(С6Н6О) = 12 * 6 + 1 * 6 + 16 = 94 г/моль
Фенол легко знебарвлює бромну воду
Сума індексів у речовині 6 + 6 + 1 = 13
Похожие вопросы
Предмет: Русский язык,
автор: strelbovurij
Предмет: География,
автор: artembro441
Предмет: Математика,
автор: gorlovkanikita
Предмет: Обществознание,
автор: maionez3000zyper