Предмет: Химия, автор: dsviridenko18

СРОЧНО!!!!!!!! 1) Напишіть рівняння реакції амоній карбонату з хлоридною кислотою у молекулярному, повному та скороченому йонному вигляді.
2) Розв'яжіть задачу: крізь розчин, що містить 60г сульфатної кислоти, пропустили 11,2л амоніаку. Яка сіль і якої маси при цьому утворилась?​

Ответы

Автор ответа: dyexfnf
3

Ответ:

Объяснение:

1)

(NH₄)₂CO₃ + 2HCl = 2NH₄Cl + CO₂ + H₂O

2NH4⁺ + CO₃²⁻ + 2H⁺ + 2Cl ⁻ = 2NH₄⁺ +2Cl⁻ + CO₂ + H₂O

CO₃²⁻ + 2H⁺ = CO₂+ H₂O

2)

Дано:

m(H₂SO₄) = 60г

V(NH₃) = 11,2л

Знайти: m(NH4)₂SO₄) - ?

М(H₂SO₄) = 1 * 2 + 32 + 16 * 4 = 98 г/моль

Знайдемо кількість речовини H₂SO₄ і NH₃

n(H₂SO₄) = m(H₂SO₄)/М(H₂SO₄) = 60 / 98 = 0,61 моль

n(NH₃) = V(NH₃)/Vm = 11,2/22,4 = 0,5 моль

Складемо РХР:

2 NH₃  + H₂SO₄  → (NH₄)₂SO₄

n(H₂SO₄) > n(NH₃)

n(NH₄)₂SO₄) =  n(NH₃) = 0,5 моль

М(NH₄)₂SO₄) = (14 + 1 * 4)* 2 + 32 + 16 * 4 = 132 г/моль

Знайдемо масу солі:

m(NH₄)₂SO₄) = n(NH₄)₂SO₄) * М(NH₄)₂SO₄) = 0,5 * 132 = 66 г

NH4)₂SO₄ - амонійна сіль сіркової кислоти


dsviridenko18: Дякую)
Похожие вопросы
Предмет: Математика, автор: seseradasa53