Предмет: Биология,
автор: morgalyukartem
Нужно заполнить таблицу даю 100 баллов
Приложения:
Ответы
Автор ответа:
1
Носова порожнина
- розділена перегородкою на дві половини і в задній частині переходить у верхній відділ порожнини глотки — носоглотку. Кожна половинка носа розділена на 3 носові ходи: верхній, середній і нижній.
- виконує дихальну, захисну, нюхову та резонаторну функції
Глотка
- лійкуватий канал завдовжки 11—12 см. На рівні межі 6 й 7 шийних хребців глотка (пролиг) переходить у стравохід.
- У ротовій частині глотки перехрещуються дихальний і травний шляхи. М'язи глотки послідовно скорочуються і проштовхують їжу у стравохід.
Гортань
- Цей орган складається з: Надгортанника, Гіалінових хрящів, М’язово-зв’язкового апарату, Кровоносних судин, Гортанних мигдаликів, Епітелію, Слизової оболонки. Верхня частина гортані з’єднується з глоткою, нижня – з трахеєю. Ззаду до неї примикає стравохід, а навколо розташовується пучок кровоносних судин і нервових закінчень.
- виконує кілька функцій: ковтання, дихання, участь у голосовому апараті.
Трахея
- Трахея є трубкою, яка пов'язує гортань з бронхами. Трахеальну трубку оточує нервово-судинний пучок, що складається з сонної артерії, блукаючого нерва, а також яремних вен.
- Основною її функцією є проведення повітря в легені та з легенів.
Бронхи
- Головні бронхи - правий і лівий відходять на місці майже під прямим кутом і прямують до воріт відповідної легені. Правий бронх дещо ширший за лівий, оскільки обсяг правої легені більший, ніж лівої. У той же час лівий бронх майже вдвічі довший за правий.
- Основна його функція полягає у транспортуванні кисню від трахеї до альвеол легень під час вдиху та виведення з них вуглекислого газу на видиху.
Легені
- Легені мають вигляд конуса, основа якого звернена до діафрагми. Верхівка легень виступає над ключицею в ділянку шиї. Легені мають опуклу реберну поверхню (іноді на легенях є відбитки від ребер), увігнуту діафрагмальну і серединну поверхню, обернену до серединної площини тіла.
- їхня функція – дихальна, що полягає в забезпеченні організму киснем і виділенні вуглекислого газу.
1-особливості будови
2-функції
Похожие вопросы
Предмет: Литература,
автор: topilnyckamariana
Предмет: Химия,
автор: 6ghost6light6
Предмет: Українська мова,
автор: Anymous411
Предмет: Литература,
автор: dengalaktionov6
Предмет: Литература,
автор: sorockina4nyuta