Як підготувати поверхню металу для нанесення антикорозійних покриттів?
ПРОШУ СРОЧНО!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ответы
Відповідь:
Підготовка поверхні металу до фарбування є тим етапом, від якого залежить довговічність і міцність антикорозійного покриття.
Міжнародна стандартизація (ІСО 8501, 8502 і 8503) встановлює методику оцінки, а також дає визначення стану поверхні в залежності від матеріалів, з яких виготовлені металеві конструкції, які розробляються до фарбування.
Відповідно до класифікації поверхонь металів, ступінь окислення поверхні визначається наступними категоріями:
А — на поверхні металу практично відсутній іржа, а прокатна окалина повністю покриває поверхню.
В — на поверхні металу видно незначна іржа на початкових етапах, прокатна окалина частково відшаровується.
С — з поверхні металу зникає прокатна окалина, в місцях, де вона є — легко видаляється. Метал має незначні осередки корозії.
D — всю поверхню металу покриває виразкова корозія.
Антикорозійний захист передбачає підготовку поверхні металевих конструкцій з урахуванням корозійного середовища і матеріалу, який буде для цього використаний. Крім того, повинні бути враховані такі фактори, як вік металу і місце розташування конструкції, рівень корозійних змін, майбутні агресивні умови, які будуть впливати на конструкцію і антикорозійне покриття, склад і стан старого покриття при його наявності, ступінь майбутньої очищення, шорсткість матеріалу.
Існують первинна і вторинна підготовки поверхні.
При первинній, поверхня металоконструкції очищається до оголення металу. Видаляються іржа, всі можливі забруднення, залишкові елементи старого покриття, прокатна окалина. Результатом первинного очищення є оголений метал, підготовлений до нанесення грунтувальних матеріалів.
Вторинна підготовка передбачає очищення поверхні металоконструкції, яка вже покрита грунтовкою або просочуючих складами від сторонніх компонентів і іржі перш, ніж буде нанесено захисне антикорозійне покриття.
Метод очищення металоконструкцій перед фарбуванням визначається виходячи з матеріалу металоконструкції, його товщини, властивості забруднень і середовища, в якій буде здійснюватися робота. По закінченню очисних робіт при необхідності чистої поверхні надається деяка шорсткість, яка забезпечує максимальний рівень адгезії між металом і антикорозійним покриттям.
Окалина відрізняється від сталі, на якій вона утворилася, коефіцієнтом розширення, що тягне за собою крихкість і відшарування при зміні температурного режиму, що в свою чергу призводить до руйнування антикорозійного покриття.
Очищення поверхні металу може бути механічна і хімічна.
Для хімічної обробки і підготовки використовуються спеціалізовані обезжирювачі і змивають склади типу (вказати, якщо такі є).
Для механічної підготовки поверхні до фарбування найчастіше використовують абразивну струминну очистку. Вона забезпечує якісну зачистку матеріалу за допомогою стаціонарного або мобільного обладнання, підходить для будь-яких форм і типів поверхонь, дозволяє досягти різних ступенів підготовки поверхні перед фарбуванням.
Кінцевий результат і якість антикорозійного покриття залежить від підготовки поверхні під фарбування. Але перш ніж приступати до підготовчого етапу, замовте оціночну консультацію експертів компанії — інженерів з антикорозійного захисту. Це вбереже вас від додаткових витрат і ризиків навіть при використанні дорогих високоякісних матеріалів.