Предмет: Химия,
автор: katerinagros3
Даю 100 балів!!!
1. Під час згоряння вуглеводню утворилися вуглекислий газ масою 13,2 г та вода масою 2,7 г. Відносна густина парів вуглеводню за гелієм дорівнює 10,5. Визначте молекулярну формулу вуглеводню.
2. Визначте молекулярну формулу вуглеводню, якщо під час спалювання його отримали вуглекислий газ масою 4,4 г та воду масою 1,8 г. Відносна густина його парів за азотом становить 2,07.
Ответы
Автор ответа:
0
Ответ: 1.C6H6 {бензол} ; 2.С4Н8(бутен)
1. . . . . . . . . . . . 13,2 . . .2,7
CxHy + O2 => CO2 + H2O
. . . . . . . . . . . . . 44 . . . . 18
n(H) = 2n(H2O)
n(CO2) : 2n(H2O) = (13,2/44) : 2(2,7/18) = 0,3 : 0,3 = 1:1
==> CH - емпірична формула, M = 13
M(CxHy) = 4 × 19,5 = 78 г/моль
[ 78 : 13 = 6 ] ==> множимо все на 6 --> C6H6 {бензол}
2. . . . . . . . . . . . 4,4 . . . . 1,8
CxHy + O2 => CO2 + H2O
. . . . . . . . . . . . . . 44 . . . . .18
n(H) = 2n(H2O)
n(CO2) : 2n(H2O) = (4,4/44) : 2(1,8/18) = 0,1 : 0,2 = 1:2
==> CH2 -- емпірична формула M = 14
M(CxHy) = 28 × 2 = 56 г/моль
[ 56 : 14 = 4 ] ==> множимо все на 4 --> С4Н8(бутен)
Похожие вопросы
Предмет: Русский язык,
автор: malarae
Предмет: Русский язык,
автор: sayanbaikuchukov
Предмет: Математика,
автор: Denka2015
Предмет: Математика,
автор: p08odorina