Предмет: Другие предметы, автор: Аноним

Основи здоров’я-повідомлення на тему-(вибрати можна любу)цінність вітамінів,або цінність жирів і білків та вуглеводів

Ответы

Автор ответа: pasha9081
1

Вітаміни, їх види та значення в роботі організму людини

Для підтримання нормальної життєдіяльності організму крім білків, жирів, вуглеводів, мінеральних речовин і води потрібні вітаміни. Цим терміном називають групу додаткових речовин їжі, що належать до різних класів органічних сполук і за рідкісним винятком не синтезуються в організмі людини. Вони мають сильний і певною мірою специфічний вплив на процеси обміну, причому в дуже невеликих кількостях.

Існування і значення вітамінів для життя встановив наприкінці минулого століття російський лікар М. І. Лунін (1881). Пізніше польський хімік К. Функ (1912) назвав біологічно активну речовину, яку виділили з висівок, "вітаміном", оскільки вона містила в своїй молекулі аміногрупу (лат. vita -- життя + "аміни"). Ця назва збереглась до цього часу, хоча азот міститься не в усіх вітамінах.

Вітаміни надходять в організм з продуктами харчування, переважно рослинного походження. В тканинах організму людини вони засвоюються, утворюючи більш складні речовини. їх значення полягає в тому, що вони є складовою частиною молекул багатьох ферментів та деяких фізіологічно активних речовин, які беруть участь в обміні речовин. Отже, якщо вітаміни не надходять з їжею, то організм не отримує необхідних речовин, що згубно позначається на здоров'ї людини.

За нормального раціону і здорового способу життя потреба у вітамінах задовольняється природним шляхом. Проте навіть за цих умов узимку й навесні доцільно вживати додатково аскорбінову кислоту (віт. С). У разі одноманітного харчування, збідненого на натуральні рослинні продукти, спостерігається порушення обміну вітамінів. Дещо вища потреба у вітамінах у молоді, а також у осіб, що працюють у шкідливих умовах, живуть у суворих кліматичних умовах, під час захворювань. У таких випадках люди потребують додаткового збагачення їжі вітамінами.

Для збереження вітамінів у їжі слід дотримуватись правил заготівлі, зберігання продуктів, приготування їжі - уникати її переварювання й пересмажування. Наприклад, у пошкоджених овочах і фруктах аскорбінова кислота руйнується внаслідок дії ферментів, які розщеплюють ці молекули.

Якщо зробив норм ти поставь лайк та відміть як найкращу відповідь , буду дуже благодарен.

Похожие вопросы
Предмет: Русский язык, автор: boyko2007v
помогите даю 30 баллов
1. Выпишите только имена числительные:



Семиэтажный, семнадцать, триста, первый, шестиклассник, третьесортный, восемнадцатый, двоечник, семиструнный, сорок, двести, двухдневный.



2. Распределите в 2 колонки количественные и порядковые числительные.



Триста, четыреста, сотый, пятый, восемьдесят, девяносто, семидесятый, четырнадцатый, одиннадцатый, двадцать, сто, тридцать, восьмой.



3. Выпишите только составные числительные.



Пять; тридцать девять; сорок; восемьсот; шестьсот сорок пять; десять; два; шесть; двенадцать; семьдесят семь.



4. Выпишите только собирательные числительные.

Четверо малышей; одна пятая сада; семнадцать столов; трое ножниц; шесть мышат; шестеро мышат; пятеро медвежат; пятнадцать кроватей; три седьмых пирога; семеро львят; одиннадцать слонов; пятеро львов.



5. Запишите числительные словами и придумайте к ним существительные, чтобы получились словосочетания.



80, 11, 30, 27, 865, 978, 18, 40, 200, 300, 400, 90.



6. Составьте из данных слов пословицы и поговорки, в которые входят имена числительные.



• Не, семеро, одного, ждут.

• Раз, а, отмерь, семь, раз, отрежь, один

• Воин, поле, не, в, один.

• Голова, хорошо, а, лучше, две, одна.

• Пота, до, седьмого.

• Ответ, бед, семь, один.

• Небе, на, седьмом, быть.



7. Спишите текст, заменяя цифры словами.



Знания о движении земной коры помогают понять многие природные явления. Землетрясение – одно из самых грозных явлений. За какие-то минуты оно превращает в груды развалин города, сокрушает горы и резко меняет очертания моря и суши. В прибрежных районах землетрясение сопровождают гигантские волны. Так, в 1881 году во время извержения вулкана на островах Индонезии образовалась волна, которая достигла 35 метров в высоту и 148 километров в длину. Она смыла все, даже почву с ближайших островов.