Предмет: Українська література, автор: mikituki94

значення вислову "на нашій - не своїй землі".​

Ответы

Автор ответа: sofiakarpenko17
0

Ответ:

Земля для кожного справжнього українця належить до категорій сакральних, можна сказати не стільки явищ матеріальних, а глибоко духовних, ментальних. Недарма ж до наших днів дійшли вистраждані століттями народні вислови: «земля – мати наша», «земля – годувальниця»… Така ж глибока народна мудрість закладена у прислів’ях: «Грудка рідної землі дорожча за золото» чи «Людина без рідної землі, як соловей без гнізда»… А скільки видатних художніх творів про землю, хліборобську працю, боротьбу за кожний клаптик рідної земельки написано нашими великими письменниками і поетами, що й не злічити…

І на оновленій землі

Врага не буде, супостата,

А буде син, і буде мати,

І будуть люде на землі… –

так уявляв наш геніальний Тарас Шевченко майбутнє для своєї України, де в центрі того українського макрокосмосу стояла «оновлена земля»…

Ця землеробська українська ментальність має тисячолітню тяглість, адже саме на наших землях, зокрема на Черкащині, близько семи тисяч років тому зароджувалася одна з перших у світі землеробських цивілізацій – Трипільська. І саме на теренах нинішньої Уманщини знайдено найбільші поселення Трипільської культури розміром до 500 гектарів. До речі, знаменитий Вавилон виник набагато пізніше і займав набагато меншу площу… За даними вчених, вже тоді наші пращури вирощували пшеницю (однозернянку, двозернянку, полбу), ячмінь, просо, жито, горох… Ось де заховані корені землеробських традицій в Україні, які з покоління до покоління передаються можна сказати на генному рівні. Так з діда-прадіда передавався у спадок шмат поля, як чи не найбільша цінність українського роду…

Похожие вопросы