Предмет: Физика, автор: angelinaslepencuk

яку масу міді нагріти на 100°с, якщо використати таку ж кількість теплоти яка виділяється при охолоджені 5кг води від 66°с до 20°с ?(с мілі=380дж/(кг*°с), с вода=4200дж/ (кг* °с)) у відповіді вкажіть тільки числове значення шуканої величини в кг округливши до десятих​

Ответы

Автор ответа: i91515565
3

Ответ:

Дано:

t1=20∘

t2=40∘

m2=5кг

Δt=210∘

Знайти: m1

Умова задачі не зовсім коректна, оскільки не зазначена початкова температура олова. Це важливо, оскільки якщо вона дорівнювала або перевищувала температуру плавлення олова, то окрім овиділеної теплоти від охолодження, була би ще й виділена теплота від кристалізації.

У загальному випадку кількість виділеної теплоти у процесі охолодження олова можемо записати у вигляді формули:

Q=C2m2(t4−t3)+m2λ (1)

де C2,m2,t4,t3,λ - відповідно питома теплоємність олова (таблична величина), маса олова, початкова температура олова, кінцева температура олова, питома теплота плавлення олова (теж , як табличну величину).

У формулі (1) величина m2λ відображає кількість теплоти, яка виділиться в процесі кристалізації, якщо початково олово було у рідкому стані. Якщо ж не було, то ця складова дорівнює нулю.

Оскільки в умові задачі не сказано нічого про початкову температуру олова будемо вважати, що початкова температура олова була нижчою за температуру плавлення.

Q2=C2m2Δt

Кількість теплоти, яку отримає вода згідно умови задачі дорівнює кількості теплоти, виділеної оловом.

Q1=Q2 C1m1(t2−t1)=C2m2Δt

m1=C2m2ΔtC1(t2−t1)

m1=230∗5∗2104200∗(40−20)=2,875кг

Відповідь: 2,875 кг

Примітка: у разі потреби можете вирахувати результат з урахувнням телоти, отримуваної за рахунок кристалізації при початковому рідкому стані олова, додавши другу складову з формули (1)

Похожие вопросы
Предмет: История, автор: Bogdan207076
8. Установіть, про що йдеться в уривках з історичних джерел. Установіть хронологічну послідовність описаних подій. (2,5 бали)
А «Тим часом (хан) Могучий прислав до Данила й Василька посла свого зі словами: "Дай Галич!" І (Данило) був у печалі великій, тому що не укріпив він був землі своєї городами. І, порадившись з братом своїм, поїхав він до Батия, кажучи: "Не дам півотчини своєї, а їду до Батия сам...»
Б «І коли побачив Данило, що ляхи кріпко йдуть на Василька.., то рушив на [них]... і розтрощив військо [ляхів], і хоругов [їхніх] роздер навпіл. Побачивши ж це, Ростислав побіг, і повернули угри навтікача...»

В «Данило вийшов з військом із Холма та на третій день став у Галичі... увійшов у свій город... та прийняв стіл батька, та проголосив перемогу, заткнувши свою хоругву на Німецьких воротах...»
Г «На ріці Калці татари встріли їх, війська половецькі і руські. Коли зітнулися війська між собою, то сталася січа люта. І сталася побіда над усіма князями руськими, якої ото не бувало ніколи». Даю 100 баллов
Предмет: Алгебра, автор: msabi