Предмет: Українська література, автор: sasha82014

особливістю композиції твору "я (романтика)" є
А) лаконічність
Б) багатство слухових образів
В) відсутність кульмінації
Г) екскурси в минуле​

Ответы

Автор ответа: sergijdemennikov
1

правильна відповідь:

Г)

Похожие вопросы
Предмет: Литература, автор: Refrigerator999
Сделайте в зошите конспект по этому рж
З’ясування образів-символів твору , напишіть у зошити образи - символи.

Новела «Павутинка» Р.Акутагави складається з трьох умовних частин: перша частина – рай, друга – пекло, третя – рай. Автор створює символічні образи, на яких будується фундамент твору і які несуть у собі весь ідейний зміст: Будда, лотос, ранок, рай, павук, павутина, полудень.

Будда – мандрівний проповідник. Своїм призначенням вважав нести людям вчення про позбавлення від страждань шляхом співчуття: «Співчуття – одне з найважливіших якостей людини».

Лотос, як ми вже з’ясували, вважається священною квіткою. Він є символом - цілісності - досконалості - витонченості - творчої сили - духовної чистоти - чудесного народження - духовного просвітлення - співчуття - смерті і воскресіння - світового дерева, що зв’язує три рівні світобудови, оскільки його корінь знаходиться в намулі, стебло – у воді, а листя і квіти – звернені до неба. Ранок – це… - початок нового життя - активна діяльність - надія - схід сонця - зміна ночі на день, ( темряви на світло) - переродження душі - зміна старого на нове - ранок вечора мудріше - зміна чорного на біле

У новелі дія починається вранці, налаштовуючи читача на те, що ми станемо свідками нового життя або шансу на нове життя.

Рай – символ щасливого життя, душевного спокою, рівноваги і внутрішнього задоволення, благодатної землі, найвищої насолоди. Павук – символ суперечливості натури. З одного боку, павук виступає захисником людей, чудесним спасителем, охоронцем вогнища.його також асоціюють з жорстокістю, жадібністю, підступністю. Павук і Кандата схожі між собою. Павутина – символ-сходження: гора, драбина, дерево, хрест, ліана -нитки, якою Великий Ткач або Велика Мати зв’язують чи прив’язують людей до павутини життя (минуле, теперішнє, майбутнє) - творіння і розвитку, - людської тлінності. Акутагава показує, наскільки страшною є відсутність співчуття (егоїзм), не усвідомлення людиною її призначення на землі. І допоки людина не звільниться від егоїзму, вона приречена на вічне пекло. Тому Будда рве павутинку, і розбійник Кандата, який у новелі втілює зло, знову потрапляє до пекла. Твір закінчується полуднем у раю Полудень символізує годину одкровення – прозріння розуму від омани. Фінальна частина новели – рай, оскільки Акутагава вірить, що добро обов’язково переможе. Люди обиратимуть шлях співчуття, а не егоїзму.

Визначення теми та ідеї новели «Павутинка» -- записати в зошити

Тема: Будда дає шанс Кандаті вибратися з пекла; протистояння добра і зла.

Ідея: тільки добрі справи допоможуть досягти гармонії із собою, жити в добрі і злагоді зі світом; людина несе відповідальність за кожний свій вчинок; щиросердне каяття дає можливість духовно очиститися, почати життя спочатку.

Новела «Павутинка» зв'язана з духом і змістом вчення Будди.Завдяки символам досягається надзвичайна ємність і значущість художнього образу в поєднанні з граничним лаконізмом розповіді. Символи і образи відіграють важливу роль у розумінні вічного, загальнолюдського значення проблем новели, в розкритті її основної ідеї – сенс людського життя у співчутті.



В житті кожної людини можуть траплятися перепони, які необхідно здолати та прикласти для цього чимало зусиль. І завжди потрібно пам’ятати, що при будь-яких обставинах треба залишатися Людиною.
Сказав мудрець:

Живи, добро звершай, Та нагород за це не вимагай. Лише в добро і вищу правду віра Людину відрізня від мавпи і від звіра. Хай оживає істина стара: Людина починається з добра!