Предмет: Биология, автор: vlasenko1521

Які властивості мають м’язи?

Ответы

Автор ответа: zakarog0627
1

Скелетні м'язи дають змогу людині пересуватися у просторі, приводити в рух окремі частини тіла, підтримувати його рівновагу та певне положення. Скелетні м'язи мають специфічні рецептори м'язового чуття, які дають можливість контролювати положення тіла.

Одним із результатів м'язового скорочення є виділення тепла — чим активніше скорочуються м'язи, тим більше тепла виділяється.

При замерзанні скелетні м'язи можуть скорочуватися мимоволі. Саме цим пояснюється тремтіння у тілі.

Фізіологічні властивості м'язів: збудливість, скоротливість, провідність, еластичність.

 

М'язи розрізняють за різними ознаками:

положенням у тілі людини;

формою;

функціями;

відношенням до суглобів;

місцем прикріплення, тощо.

Проте, найбільше практичне значення мають класифікації за формою, розташуванням та функціями, які вони виконують.

За положенням у тілі розрізняють: м'язи голови і шиї, тулуба і кінцівок.

За формою м'язи поділяють на:

веретеноподібні (більшість м'язів кінцівок);

прямі (м'язи спини, грудей);

колові (м'язи рота, ока);

двоперисті (міжкісткові м'язи кисті, стопи);

одноперисті.

Автор ответа: dimascoot6
1

Ответ:М'язи людини поділяються на 3 типи, залежно від їхньої будови.

Перша група м'язів — скелетні, або поперечносмугасті м'язи. Скелетних м'язів у людини понад 600. Ці м'язи здатні довільно, на бажання людини, скорочуватися і разом зі скелетом утворюють опорно-рухову систему. Загальна маса цих м'язів становить близько 40 % ваги тіла, а у людей, що активно розвивають свої м'язи, може бути ще більше. За допомогою спеціальних вправ розмір м'язових клітин можна збільшувати допоки вони не виростуть в масі та обсязі і не стануть рельєфними. Скорочуючись, м'яз коротшає, потовщується і рухається відносно сусідніх м'язів. Скорочення м'яза супроводжується зближенням його кінців і кісток, до яких він прикріплений. У кожному русі беруть участь м'язи, які вчиняють його і протидіють йому, що надає руху точність і плавність.

Другу групу м'язів становить серцева поперечносмугаста (покреслена) м'язова тканина (міокард). Вона складається з кардіоміоцитів. Скорочення серцевого м'яза не підконтрольні свідомості людини, вона іннервується вегетативною нервовою системою.

Третій тип м'язів, який входить до складу клітин внутрішніх органів, кровоносних судин та шкіри, — гладка м'язова тканина, що складається з характерних м'язових клітин (міоцитів). Їхні повільні і тривалі скорочення відбуваються мимоволі, тобто незалежно від бажання людини.

Гладкі м'язи, або м'язи мимовільних рухів, розташовані переважно у стінках порожнистих внутрішніх органів, таких як стравохід або сечовий міхур. Вони грають важливу роль в процесах, що не залежать від нашої свідомості, наприклад, в переміщенні їжі по травному тракту.

Короткі веретеноподібні клітини гладких м'язів утворюють пластини. Скорочуються вони повільно і ритмічно, підкоряючись сигналам вегетативної нервової системи.

Объяснение:надеюсь по теме

Похожие вопросы