Предмет: История, автор: glooomle

есе на тему українські землі у складі Російської імперії на прикінці XVIII —у першій половині XIX ст
об'єм 20 речень​

Ответы

Автор ответа: thexoll29
2

Відповідь:

На українські землі, що входили до складу Росії, з метою уніфікації системи управління, наприкінці ХVІІІ ст. був поширений загальноросійський адміністративний поділ. Територію України поділили на губернії і повіти.На Лівобережній Україні у 1796 р. була створена Малоросійська губернія, а на Слобожанщині – Слобідсько-Українська губернія (у 1835 р. перейменована у Харківську губернію).У тому ж році (1796 р) Правобережну Україну поділили на три губернії: Київську, Подільську і Волинську.На початку ХІХ ст. Малоросійська губернія була перетворена в Малоросійське генерал-губернаторство з Чернігівською і Полтавською губерніями. Південна Україна і Крим увійшли до Новоросійської губернії, яку в 1802 р. поділено на три губернії: Катеринославську, Херсонську і Таврійську.Після визволення російськими військами Бесарабії з-під гніту султанської Туреччини і включення її за Бухарестським мирним договором 1812 р. до складу Росії, в 1828 р. було утворено Новоросійсько-Бесарабське генерал-губернаторство, до складу якого ввійшли Таврійська, Катеринославська і Херсонська губернії, а також Бессарабська область (у 1873 р. перетворена на губернію).На Правобережній Україні у лютому 1832 р., після придушення польського повстання 1830-1831 рр., царський уряд створив Київське генерал-губернаторство, до якого входили Київська, Подільська і Волинська губернії. У 1835 р. Слобідсько-Українську губернію перейменували на Харківську.Таким чином, всі українські землі, що входили до складу Росії, були розділені на 9 губерній. Вся адміністративно-виконавча влада в них здійснювалася губернаторами, яких призначав цар за поданням міністра внутрішніх справ, а в повітах – справниками. У 1837 р. повіти розділили на стани, очолювані поліцейськими приставами, що спиралися на підлеглих їм нижчих поліцейських служителів-городових.

Похожие вопросы
Предмет: География, автор: vladbalak
Розгляньте тематичну карту атласу «Машинобудування». Визначте спільні та відмінні ознаки випуску продукції машинобудування на підприємствах США, Канади та Бразилії. Допишіть пропущені слова.
В усіх трьох країнах машинобудування це одне з ...... виробництв, що визначає ....... країн. Велика частка належить випуску...... автомобілів. Лідером із випуску машинобудівної продукції є ..... - найбільший виробник продукції. комп'ютерів, ......, телевізорів, ..... тощо.

Машинобудування ...... також характеризується ..... та ..... Машинобудування .... не таке багатогалузеве, хоча вона відрізняється від США і Бразилії більшим випуском
..... на 1 000 осіб-до 50 шт.

Перевірте себе: провідних, міжнародну спеціалізацію, легкових автомобілів, США, Бразилії, Канади, легкових і вантажних, авіаційної промисловості, рухомого складу залізниць, кораблів, багатогалузевою структурою, холодильників, великими обсягами виробництва, пральних машин.​​
Предмет: Математика, автор: nataliumarova08