Предмет: История, автор: lomiktv24

Опишіть життя князя Ігоря Князя Олега та Княгині ольги

Ответы

Автор ответа: angelinavlasova980
1
Щодо особистості князя Ігоря, то тут серед істориків немає єдиної думки. Згідно з літописами, Ігор князював 33 роки.. Судячи з усього, до моменту смерті Олега синові Рюрика було близько 35 років. Дев’ятьма роками раніше новий князь Києва обзавівся сім’єю: в 903 році Олег одружив вихованця на дівчині із Пскова, яка увійшла в історію як велика княгиня Ольга.

Є підстави вважати, що Ольга була скандинавкою за походженням. Руські літописи стверджують, ніби Ольгу, дівчину рідкісної краси, привезли в Київ з Плескова (нинішнього Пскова), уродженкою якого вона і була. У житії княгині говориться, що вона була «простого варязького роду» і жила поблизу Пскова. Мовляв, княжич, часто навідуються в ті краї для полювання, познайомився з місцевою красунею, що опинилася до того ж на рідкість розумною і скромною дівчиною. Так що коли опікун натякнув княжичеві, що тому варто було б подумати про одруження, проблема вибору перед Ігорем навіть не стояла. Оскільки в ті часи князям не заборонялося шукати собі дружину навіть серед самого низького стану (краса в даному випадку, як не дивно, цінувалася значно більше високого походження), Олег заперечувати не став, і привіз дівчину в Київ. Опікун Рюриковича і сам, схоже, був зачарований обраницею вихованця. Та ж, швидко оцінивши ситуацію, прийняла ім’я Ольга – на честь самого Олега. Що й казати, велика княгиня дійсно виявилася мудрою …

Слід сказати, що в історію князь Ігор увійшов як щасливий чоловік і дуже невдалий правитель. Успіхи політики попередника спонукали його зібрати дружину і спробувати просунутися ще далі на південний схід, щоб прокласти торгові шляхи не тільки по Дніпру до Візантії, а й по Волзі і Каспійському морю. Останній шлях контролював Хозарський каганат, столиця якого, Ітіль, розташовувалася у пониззі Волги. Але воювати з хозарами Ігор не став, зумівши домовитися з главою каганату. Русичі вибалакали собі можливість безперешкодно проходити по Волзі, отримувати необхідне продовольство, здійснювати ремонт суден, наймати лоцманів. За це хазари мали отримувати частку прибутку. У 913 році 500 суден з Києва прийшли на Каспійське море. Однак тут пролунала загроза: після успішних нападів русів на Баку і Ширван договір з хозарами виявився порушений.
Похожие вопросы