60 БАЛЛОВ Підготувати повідомлення про творчість (один з варіантів)
Соломія
Крушельницька
Дмитро Гнатюк
Назарій Яремчук
Іван Козловський
Анатолій
Солов'яненко
Квітка Цісик
Ніна Матвієнко
Ответы
Ответ:
Буде Дмитро Гнатюк
Объяснение:
«Дмитро Гнатюк – візитна картка нашої європейської пісенної культури. Немає такого народу в світі, який не відгукнувся би на пісню Гнатюка. Україна не втратила видатного оперного співака Дмитра Гнатюка. Просто його епоха вже минула». Про це на церемонії відкриття пам’ятника артисту в Києві заявив знаменитий поет Дмитро Павличко.
Співак декларував чітку українську ідентичність у всі роки радянського режиму. Він доклав багато зусиль для популяризації української пісенної класики, частина з якої була під забороною (твори Кирила Стеценка, Миколи Леонтовича). У 1960–1970-ті роки його презентабельна, висока фігура та небуденний, шляхетний артистизм підтримував дух і самоусвідомлення української нації, приниженої русифікацією та нарочитим провінціалізмом. Гімном покоління 1960-тих стала пісня «Два кольори», вперше виконана саме Дмитром Гнатюком.
Упродовж життя артист записав понад 15 платівок і шість компакт-дисків. Давав безліч концертів як співак. Саме він виконав хіти 1960-х «Два кольори» і «Як тебе не любити, Києве мій!» Із його голосом упізнавали Україну. Дмитро Михайлович Гнатюк (1925–2016) подарував нам такі пісенні перли, як «Ясени», «Очі волошкові», «Цвітуть осінні тихі небеса», «Рідна мати моя», «Марічка»… Він був найшанованіший і найвідоміший співак серед українців усього світу.
Творча біографія Дмитра Михайловича – золота сторінка в історії українського вокального мистецтва другої половини ХХ століття.