Предмет: История, автор: kozachenkovova

Прочитай уривок з джерела. Дай письмову відповідь на питання. Як твори Т. Шевченка сприяли пробудженню національної свідомості українців? Чому влада покарала поета за його вірші?

З доповіді начальника III Відділення О. Орлова Миколі I від 26 травня 1847 р.: З обвинувального акта: «Шевченко, замість того, щоб довічно відчувати благоговійні почуття до осіб августійшої фамілії, які удостоїли викупити його з кріпосництва, писав вірші малоросійською мовою найобурливішого змісту. В них він то зображав плач про уявне поневолення і лихо України, то оспівував славу гетьманського правління і колишньої вольниці козацтва, то з неймовірною зухвалістю зводив наклепи і виливав жовч на осіб імператорського дому, забуваючи в них особистих своїх благодійників. Крім того, що все заборонене захоплює людей із слабким характером, Шевченко набув між друзями своїми славу знаменитого малоросійського письменника, а тому вірші його ще шкідливіші й небезпечніші. З улюбленими віршами в Малоросії могли виникати і згодом укорінятися думки про уявне раювання часів гетьманщини, про щастя повернути ці часи і про можливість існування України як окремої держави. Судячи з тієї виняткової поваги, яку почували і особисто до Шевченка, і до його віршів всі україно-слов’яністи, спочатку здавалося, що він міг бути якщо не діючою особою між ними, то знаряддям, яким вони хотіли скористатися в своїх задумах; але, з одного боку, ці задуми були не такі вже важливі, як уявлялося на перший погляд, а з другого, і Шевченко почав писати свої підбурливі твори ще з 1837 p., коли слов’янські ідеї не захоплювали київських учених, як і вся справа доводить, що Шевченко не належав до Україно-слов’янського товариства, а діяв окремо, захоплюючись власною зіпсованістю. Проте за підбурливий дух і зухвалість, що виходила за всякі межі, його потрібно було визнати одним з найважливіших злочинців...»

З вироку: «Художника Шевченка, за писання підбурливих і надзвичайно зухвалих віршів, як наділеного міцною будовою тіла, призначити рядовим в Оренбурзький окремий корпус з правом вислуги, доручивши начальству найсуворіше наглядати, щоб від нього, ні в якому разі, не могло вийти підбурливих і пасквільних творів. Власноручна приписка імператора до вироку: “Під найсуворіший нагляд, заборонивши писати і малювати”».

Ответы

Автор ответа: sofiadidicka8
0

Ответ:

Чому влада покарала поета за його вірш​ бо він писав правду про владу яку вона нехотіла розкрити людям

Объяснение:

Це то що я знаю

Похожие вопросы
Предмет: История, автор: marinakozoriz889
1. Визначте дату проголошення IV Універсалу про незалежність УНР А березень 1917 р.; Б сiчень 1918 р.; В квітень 1918 р.; Глистопад 1918 р. 2. Процес об'єднання ЗахідноукрaïHcbkoï Нaрoднoï республіки та УНР називається А Злиття; Б Збирання; В Входження; Г Злука 3. Очільником Центральної Ради обрали А М. Грушевського; Б В. ВИННИЧенка; 4. З якою метою було утворено Директорiю УНР? А для боротьби з більшовиками; в С. Петлюру: В для боротьби з німецькими вiйськами; Г для боротьби з гетьманом Б для боротьби з представниками Центральноï ради; 5. Проти яких військ боролася Армія УНР, очолювана С. Петлюрою, на сходi? А проти німецьких військ; В проти польської армії; Б проти росiйських більшовиків та Білої армії; Г проти вiйськ Антанти 6. Визначте назву документу, яким Центральна Рада проголосила незалежність Унр А Конституція; Б Декларація; В Універсал; ГУказ 7. Визначте хронологiчнi межі Української революції початку ХХ ст. A 1918-1921 рр.; Б 1917-1920 рр.; в 1917-1919 рр.: г 1917-1921 рр. 8. Хто з дiячiв Української революції зумiв втілити в життя програму національно- культурного розвитку? А М. Грушевський; 9. Визначте назву української держави, створеноï імперії після Першої світової війни БП. Скоропадський; В В. Винниченко; ГС. Петлюра ГЄ. Петрушевича на теренах колишньоï Австро-Угорськоï А 3(0)УНР; Б Західноукраїнська держава; 10. ЧoMy Tepop, організований бiльшовиками, називають червоним? А за кольором їхнього прапора; Б бо в роки війни пролилося багато крові; В бо більшовицький уряд знаходився на Червоній площі в Москві; Г бо більшовики носили на грудях червоні банти в ЗУНР; ГУкраïнська держава на захiдних кресах 11. Хто очолив Західноукраїнську Народну республiку? АК. Левицький; Б Д. Вiтовський; 12. Коли було проголошено Акт Злуки УНР та ЗУНР? A 29 КВIТНЯ 1918 р.; Б 22 сiчня 1918 р.; в Є. Петрушевич; В 22 сiчня 1919 р.; Г С. Петлюра Г 1 листопада 1918 р.​