Предмет: Химия,
автор: polinkakravtsova2008
Магній обробили розчином розбавленої сульфатної кислоти масою 200г з масовою часткою Н2SO4 19,6%. Який об'єм водню (н.у.) виділився? ДОПОМОЖІТЬ БУДЬ ЛАСКА
Ответы
Автор ответа:
2
0,4моль х
Mg+H2SO4=MgSO4+H2
m(H2SO4)=200×0,196=39,2г
n(H2SO4)=39,2/98=0,4моль
х=0,4моль
V(H2)=0,4×22,4=8,96дм³
Автор ответа:
1
Ответ:
Объяснение:
Дано:
m(H2SO4) = 200г
ω(H2SO4) = 19,6%
Знайти: V(Н2)-?
Визначимо чисту масу сульфатної кислоти
m(H2SO4) = 200 * 19,6 % : 100% = 39,2 г
Визначимо молярну масу сульфатної кислоти і її кількість
M(H2SO4) = 1 *2 + 32 + 16 * 4 = 98 г/моль
n(H2SO4) = m(H2SO4)/M(H2SO4) = 39,2 : 98 = 0?4моль
Запишемо рівняння реакції :
Mg + H2SO4 → H2 + MgSO4
З РХР видно, що n(H2SO4) = n(Н2) = 0,4
Визначимо об'єм газу, що виділився
V(Н2) = n(Н2) * Vm = 0,4 * 22,4 = 8,96 л.
Похожие вопросы
Предмет: Математика,
автор: darynap25
Предмет: История,
автор: emilbajraktarov2
Предмет: Математика,
автор: saidazizumaraliyev20
Предмет: Математика,
автор: eealiana
Предмет: Астрономия,
автор: maksmarshalrrr