Cкласти конспект з теми Поняття про античність, її хронологічні межі. Основні етапи, роди і жанри античної літератури. Специфіка розвитку літератури в Давній Греції і в Давньому Римі.
Ответы
Античність - це назва періоду історії від 800 року до н. е. до 600 року н. е., тому Слово «античний» походить від латинського слова «давній». Античність є узагальненою назвою греко-римського періоду стародавньої історії, яка сформувалася в регіоні Середземного моря і стала основую для формування європейської культури.
Антична література мала чотири періоди розвитку:архаїчний, класичний, елліністичний, римського панування.
В античності вирізнялося три роди: епос, лірика і драма.
Жанрів антична література має багато: ода, елегія, сатира, епіграма, новела, роман, комедія, трагедія, епічна поема.
Специфіка розвитку літератури в Давній Греції і в Давньому Римі:
- Античний гуманізм. Анитична література заклала та укорінила такі цінності як: ідеал активної, діяльної, закоханої в життя, одержимої жагою знання і творчості людини, готової самостійно приймати рішення і нести відповідальність за свої вчинки. Античність вважала вищим сенсом життя щастя на землі.
- Піднесення земної краси. Греки вважали красу чимось вічним та живим. Краса для них такаж досконала та могутня як безкрайній Всесвіт. Вони розуміли красу тілесно і знаходили її у природі, у людському тілі — зовнішності, пластичних рухах, фізичних вправах, творили її в мистецтві слова і музики, у скульптурі, величних архітектурних формах, декоративно-прикладному мистецтві. Вони відкрили красу людини, яку розглядали як гармонію фізичної і духовної досконалості.
- Філософія. Греки розробили основні поняття європейської філософії, зокрема започаткували філософію ідеалізму, а власне філософію розуміли як шлях до персонального духовного і фізичного удосконалення. Римляни розробили ідеал держави, наближений до сучасного, основні постулати права, що зберігають свою чинність і донині. Греки і римляни відкрили й апробували в політичному житті принципи демократії, республіки, сформували ідеал вільного і самовідданого громадянина.