Предмет: Українська мова, автор: Аноним



Скласти елементарний роздум Tema елементарного роздуму:"Учні повинні багато читати" (теза, аргументи, висновок)​

Ответы

Автор ответа: viktoriadocenko
1

Ответ:

Объяснение:

Теза:дитині-школяру необхідне оптимальне читання. Це читання зі швидкістю розмовної мови, тобто в темпі від 120 до 150-ти слів за хвилину. Саме до такої швидкості пристосувався за багато століть артикуляційний апарат людини, саме при цій швидкості досягається краще розуміння тексту.

Аргументи:в епоху Інтернету і портативних гаджетів книги не є популярним і затребуваним джерелом пошуку інформації та нових знань. Хоча я вважаю, що абсолютно марно люди перестали приділяти увагу читання літератури. Адже книга – це не тільки цікаво, а й весело і дуже захоплююче. Коли відкриваєш перші сторінки твору, то з головою поринаєш в неймовірні пригоди і подорожуєш по різних країнах і навіть епохах. Так, можна читати і електронні книги, але це зовсім не те. Ось, уявіть, вам подарували на день народження барвисту і цікаву книгу, відкривши яку потрапляєш ніби в іншу реальність, співпереживаєш героями, радієш їх успіхам і смієшся разом з ними. І ти починаєш читати сторінку за сторінкою, часом, що називається захлинаючись, так як прагнеш дізнатися, що ж станеться далі, які обставини або неприємності очікують персонажів. Завдяки книгам людина саморозвивається, збагачується її словниковий запас, мова вдосконалюється. Книги – як вчителя, які вчать, як будувати речення, як правильно розставляти розділові знаки, вони мовчазно спостерігають, як ми, гортаючи сторінки, пізнаємо щось нове, дізнаємося про життєві істини. Книги допомагають нам фантазувати, включати уяву. Наприклад, прочитавши твір до кінця, можна погодитися з автором, а можна придумати, як би ти продумав кінцівку, поміняв щось кардинально чи ні. Адже це так захоплююче!А ще книга – найкращий друг, вона втішить, розсмішить, дасть пораду, поділитися досвідом. Книжка не образить і не зрадить, з нею так весело і цікаво проводити дозвілля. На жаль, люди не так часто читають, як століття тому. Ні до чого доброго не призведе така поведінка. Без книг людина поступово деградує. З малоосвіченими людьми нема про що поговорити, вони не можуть думати широко, чітко і ясно викладати думки. З ними нецікаво, що може розповісти, людина, яка за все своє життя не прочитала і десятка книг? Та нічого! Тому, задумайтеся, що для вас краще. Насправді в наш час люди читають дуже багато – незліченні повідомлення, стрічка новин нон-стоп, улюблені блоги в Інтернеті... Але книги ніщо не замінить. Про користь читання книжок говорити у 21 столітті зайве, але ми згадаємо американську експертку Жордін Кормьєр, яка виділяє чотири безсумнівні переваги читання книг:

1)Читання книг стимулює розумову діяльність людини, покращує пам'ять і підвищує творчий потенціал. Книжка може надихнути на створення проєктів, ідей або отримання будь-якого іншого цінного досвіду

2)Читання допомагає розширити словниковий запас і підвищити інтелектуальний рівень. Відчуваючи себе компетентним   у різних питаннях, людина стає більш впевненою у своїх силах і підготовленою до будь-яких життєвих викликів.

3)Читання книг розвиває соціальні навички і здатність до співпереживання. Занурюючись в незнайомі ситуації і знайомлячись з різними персонажами на сторінках книг, людина розширює рамки власних поглядів і починає краще розуміти інших людей.

4)Читання – це своєрідна форма релаксації, яка допомагає боротися зі стресом і поганим настроєм. Книга здатна одночасно і активізувати мислення, і розслабити, відволікти від проблем. Також читання – це прекрасний спосіб психологічного омолодження.

Висновок:отже, я впевнена, що книги треба читати, адже як кажуть у приказці: “Хто багато читає, той багато знає”. Приділяйте читання якомога більше часу! Книги – це корисно і необхідно, якщо ви хочете бути освіченою людиною, а не її бідою Тінню.

Похожие вопросы
Предмет: Қазақ тiлi, автор: nazymka23
Предмет: Английский язык, автор: prusackovapolina