Чим різниться методика роботи над казкою та статтею?Допоможіть відповісти,будь ласка.
Ответы
Ответ:
Казка вчить людину жити, вселяє оптимізм, стверджує віру в торжество добра і справедливості. За фантастичністю казкової фабули і вимислу приховуються реальні людські відносини, що відзначив А. М. Горький: «Вже в глибокій старовині люди мріяли про можливість літати по повітрю, - про це говорять нам легенди про Фаетона, Дедала та сина його - Ікара, а також казка про« килимі-літаку ».
Фантастичні ідеали надають казкам художню переконливість і підсилюють їх емоційний вплив на слухачів.
У казках кожного народу загальнолюдські теми та ідеї отримують своєрідне втілення.
В російських народних казках розкриті певні соціальні відносини, показані побут народу, його домашнє життя, його моральні поняття, російський погляд на речі, російський розум, передана специфіка російської мови - все те, що робить казку національно-самобутньої і неповторної.
Ідейна спрямованість російських класичних казок проявляється у відображенні боротьби народу за краще майбутнє. Передаючи з покоління в покоління мрію про вільну життя та вільний творчій праці, казка жила нею. Ось чому вона й сприймалася до недавнього часу як живе мистецтвонароду. Зберігаючи елементи минулого, казка не втратила зв'язку з соціальною дійсністю.
Казка - поняття узагальнююче. Наявність певних жанрових ознак дозволяє віднести те чи інше усне прозовий твір до казок.
Належність до епічного роду висуває такий її ознака, як розповідність сюжету.
Казка обов'язково цікава, незвичайна, з чітко вираженою ідеєю торжества добра над злом, кривди над правдою, життя над смертю; Всі події в ній доведені до кінця, незавершеність і незакінченість не властиві казковому сюжету.
Основним жанровим ознакою казки є її призначення, то, що пов'язує казку «з
потребами колективу». У російських казках, які побутують зараз домінує естетична функція. Вона обумовлена особливим характером казкового вимислу.
При визначенні характеру «казковий вимисел» принциповий характер набуває питання про специфіку відображення казкою дійсності.
Казка сходить до дійсності породила її епохи, відображає події тієї епохи, в якій вона існує, але це не пряме перенесення в казковий сюжет реальних фактів.
У казковому образі дійсності переплітаються взаємовиключні поняття, відповідності та невідповідність дійсності, що і складає особливу казкову реальність.
Виховна функція казки - один з її жанрових ознак.
Казковий дидактизм пронизує всю казкову структуру, досягаючи особливого ефекту різким протиставленням позитивного і негативного.
Завжди торжествує моральна і соціальна правда - ось дидактичний висновок, який казка наочно ілюструє