Предмет: География, автор: ksanajpeg

1. яка тектонічна структура лежить в основі Донецької височини
2. яка тектонічна структура лежить в основі Причорноморської низовини
3. яка тектонічна структура лежить в основі Кримських гір
4. форма рельєфу (назва) Складчастої системи Карпат

Ответы

Автор ответа: redkiysosison
1

Ответ:

Объяснение:

Рельєф України досить різноманітний. На рівнинній території України, що є частиною великої Східноєвропейської рівнини, чергуються низовини і височини. На її заході підносяться гірські пасма Українських Карпат, на крайньому півдні височать пасма Кримських гір.

Поверхня території України формувалася протягом багатьох геологічних епох. На її розвиток вплинули новітні (сучасні) тектонічні рухи, давні зледеніння і відкладання лесів (жовтувата пориста порода, що утворилась в льодовиковий період), коливання рівня моря, ерозійна робота річок і вітру, господарська діяльність людини.

70 % сучасної поверхні України займають низовини, 25 % – це височини і тільки 5 % – гори.

Низовини, височини і гори неоднакові за висотою і формами рельєфу.

Піднятість рівнинної частини території України над рівнем моря становить у середньому 175 м. На Азово-Чорноморському узбережжі абсолютні висоти коливаються в межах 10-15 м, на височинах – 300-400 м. Гірські хребти досягають 1700-2000 м, і найвищою точкою всієї України є гора Говерла (2061 м) в Українських Карпатах.

Тектонічна і геологічна будова. Низовини, височини і гори України приурочені до різних тектонічних структур, що впливали на розвиток сучасного рельєфу, поверхню окремих частин території.

Територія України має складну тектонічну будову, яка сформувалася протягом тривалої геологічної історії. Більша частина території України належить до Східноєвропейської платформи, яка має давній кристалічний фундамент. Крім неї, тут є Західноєвропейська і Скіфська платформи, складчасті структури Середземноморського рухливого поясу.

У межах Східноєвропейської платформи виділяють такі тектонічні структури: Український щит, Волино-Подільську плиту, Галицько-Волинську і Дніпровсько-Донецьку западини, Донецьку складчасту область, Воронезький кристалічний масив, Причорноморську западину.

Український щит є піднятою ділянкою платформи. Кристалічні породи, що його складають, можна побачити в долинах річок, де вони часто виходять на поверхню. У сучасному рельєфі Український щит представлений Придніпровською та Приазовською височинами. Щит складений найдавнішими гірськими породами. Їх вік становить 3,5-4 млрд. років. Це граніти, гнейси, кварцити, пісковики та ін. Докембрійська поверхня щита є нерівною, її перекриває потужна товща палеозойських, мезозойських і кайнозойських осадових гірських порід. Український щит розбитий густою мережею глибинних розломів на окремі, зміщені один відносно одного, блоки. З розломами пов'язана більшість річкових долин. Такими ж розломами щит відокремлюється від Дніпровсько-донецької западини, Причорноморської западини та Волино-Подільської плити. У місцях, де осадових порід мало, кристалічні виходять на поверхню.

На захід від Українського щита розташована Волино-Подільська плита. В її межах докембрійський фундамент залягає на глибинах 2000-2500 м. На північ від неї знаходиться Галицька-Волинська западина, де докембрійський фундамент опущений на глибину 3000-7000 м. На його поверхні залягають потужні товщі палеозойських, мезозойських та кайнозойських відкладів.

Схиловий тип формується під впливом таких гравітаційних процесів як зсуви, осипи, обвали, селеві явища, лавини. Три останні спостерігаються на території України тільки у гірських районах Криму та Карпат. Зсуви характерні для вододільних поверхонь не тільки гірських областей, але й Волинської, Подільської, Придніпровської, Приазовської та Донецької височин.

Формування височини пов'язано із виступами Українського кристалічного щита, що перекриті зверху незначними площами лесових порід. На півночі і півдні Придніпровська височина поступово переходить у низовини.


Banderivna: та я
Banderivna: я поняла звітки ти така розумна взялася з сайту копіювала але в тебе спитали тектонічну структуру Донецької височини!!!!
Похожие вопросы
Предмет: Українська мова, автор: fgjnvx34433
Предмет: Русский язык, автор: garden2000
ПОМОГИТЕ ПОЖАЛУЙСТА
Исправьте ошибки в сочетаемости слов.
Определите, в какой группе слова не сочетаются по традиции, по стилю, по эмоциональной оценке, противоположны
друг другу по смыслу.
1) Это верх низости – зарабатывать на общем горе.
Антонов – человек хваткий и юридически подкованный,
легко убедить его подписать бумаги будет очень трудно.
Голодные работники едва не падали у станков от сильной
слабости.
Разместите на сайте документ, но вложения пока не выкладывайте.
2) В статье происходит анализ сложившейся ситуации.
Каждый, кто обладает собственностью, должен выразить
протест против введения новых налогов.
Командная работа имеет важную роль в развитии малого и
среднего бизнеса.
3) Благодаря кризису многие компании разорились и вынуждены были объявить о банкротстве.
В России девяностые годы породили целую плеяду финансовых пирамид.
Любимый многими россиянами чай вновь потерпел победу, получив в новом сезоне премию «Товар года».
4) Архаичная экономика, основанная на экспорте нефти и
газа, сейчас совершенно не катит и является пагубной стратегией для страны.
Чем часами стоять в очереди, можно бы и банковскую
карточку себе заиметь, гипотетически должно бы быть поудобнее старикам-то.
Основой нашей рекламной кампании является использование семантики визуального образа четкого пацана в широком
социокультурном аспекте.