Предмет: Химия, автор: a1iin0chkk

Для нейтралізації 40 г розчину з масовою часткою натрій гідроксиду 10% витратили 196 г розчину сульфатної
кислоти. Яка масова частка сульфатної кислоти у розчині?

Ответы

Автор ответа: dyexfnf
1

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m(р-нNaOH) = 40г

w(NaOH) = 10%

m(р- нH2SO4) = 196

Найти: w(H2SO4)-?

Знайдемо масу речовини NaOH

m(NaOH) = m(р-нуNaOH) * w(NaOH) : 100%

m(NaOH) = 40 * 10% : 100% = 4г

М(NaOH) = 23 + 16 + 1 = 40 г/моль

М(H2SO4) = 1 * 2 + 32 + 16 * 4 = 98 г/моль

Складемо РХР

4 г              x г

2NaOH  +  H2SO4  →  Na2SO4  +  2H2O

40г/моль   98 г/моль    

m(H2SO4) = 98 * 4 : 40 = 9,8 г

Обчислимо масову частку сульфатної кислоти у розчині

w(H2SO4) = m(H2SO4) : m(р-нуH2SO4) * 100% = 9,8 : 196 * 100% = 5%


a1iin0chkk: дякую!
Похожие вопросы
Предмет: Алгебра, автор: tubikbublik228
Предмет: Физика, автор: nikamoiseeva14