Розповідь про будову скелета. СРОЧНО ПАЖАЛУСТА !!!!
Ответы
Ответ:
Кістковий скелет людини (мал. 1) складається з скелета голови (черепи), хребетного стовпа (хребта), грудної клітки і двох пар поясів кінцівок.
Хребетний стовп є опорою скелета, складається з 33—34 хребців, між якими знаходяться міжхребетні хрящові диски, що додають гнучкість хребту. Хребці з'єднуються один з одним міцними зв'язками, завдяки яким можливі згинальні і розгинальні рухи хребта і нахили його вперед і назад.
Кожен хребець складається з тіла, дуги і семи відростків, один з яких — остистий — обернений назад.
Хребетний стовп ділиться на п'ять відділів: шийний, грудний, поперековий, крижовий і куприковий.
Шийний відділ складається з семи хребців. З шийних хребців відносно великий останній, знаходиться на межі з’єднання шиї з тулубом, - сьомий шийний хребець. Остистий відросток сьомого шийного хребця сильно розвинений, більш менш різко виступає під шкірою і його легко можна промацати при нахилі голови вперед.
Грудний відділ складається з 12 хребців, до яких прикріпляються 12 пар ребер.
Поперековий відділ має п'ять хребців.
Крижовий відділ складається з п'яти хребців, які після 16 років починають зростатися і до 25 років утворюють одну зрощену кістку — крижі.
Куприковий відділ складається з куприкових хребців (їх буває чотири-п'ять) і відповідає хвостовому скелету тварин. Ці хребці недорозвинені і часто утворюють одну загальну кістку — куприк.