Предмет: Химия,
автор: nastynal1105
до розчину купрум 2 хлориду масовою часткою 540 грам з масовою часткою солі 5%додали розчин натрій сульфіду. обчисліть масу осаду,який утворився. ❗❗❗❗Дам 50 баллов ❗❗❗❗
Ответы
Автор ответа:
2
Ответ:
Объяснение:
Дано:
m(CuCl2) = 540г
w(CuCl2) = 5%
Знайти: m(CuS) - ?
М(CuCl2) = 64 + 35 * 2 = 134 г/моль
М(CuS) = 64 + 32 = 96 г/моль
Знайдемо масу чистого CuCl2:
m(CuCl2) = m(CuCl2) * w(CuCl2) : 100% = 540 * 5% : 100% = 27 г
Обчислимо кількість речовини CuCl2
v(CuCl2) = m(CuCl2)/М(CuCl2) = 27 / 134 = 0,2 моль
Складемо РХР
Na2S + CuCl2 → CuS + 2 NaCl
звідси бачимо,що v(CuCl2) = v(CuS) = 0,2 моль
Знайдемо масу осаду:
m(CuS) = v(CuS) * М(CuS) = 0,2 * 96 = 19,2 г
Похожие вопросы
Предмет: Математика,
автор: happyann06011
Предмет: Українська література,
автор: ula80590
Предмет: Математика,
автор: julikilka
Предмет: Химия,
автор: arosenkooleg238
Предмет: Биология,
автор: ZADxxMYXU