Предмет: Химия,
автор: stepanovr962
Визначити масу солі і води, необхідної для приготування 300 г розчину з масовою часткою солі 12%
Ответы
Автор ответа:
0
Ответ:
маса соли: 36г
маса води: 264г
Объяснение:
Визначити масу солі і води, необхідної для приготування 300 г розчину з масовою часткою солі 12%.
Відомо:m(р-ну)=300г, w( солі)=12%
Знайти: m(солі)-?, m(води)-?
Розв'язання
І спосіб
1. Обчислюємо масу солі в розчині
m(солі)=w(солі)•m(р-ну):100%
m(солі)=12%•300г:100%=36г
2.Розраховуємо масу води в розчині
m(води)=m(р-ну)-m(солі)
m(води)=300г-36г=264г
ІІ спосіб
1. Обчислюємо масу солі в розчині.
Те, що масова частка солі становить 12%, означає:
в 100 г розчину міститься 12 г солі, а
в 300 г розчину міститься х г солі
Вирішимо пропорцію:
m(солі)=36г
2.Розраховуємо масу води в розчині
m(води)=m(р-ну)-m(солі)
m(води)=300г-36г=264г.
ВІДПОВІДЬ: 36г солі і 264г води
Похожие вопросы
Предмет: Математика,
автор: bajdukvaleria5
Предмет: Українська мова,
автор: sona79692
Предмет: Английский язык,
автор: sevcenkosamvel2008
Предмет: Литература,
автор: vsetakiyest58
Предмет: Математика,
автор: volodiadudok