Предмет: Информатика, автор: satarovatalzibek

Расскажите об истории развития счетно-решающих устройств до появления эвм.​

Ответы

Автор ответа: pricedark20092007
0

Ответ:

Передмова

ЕОМ (електронно-обчислювальна машина) (або комп'ютер) - це апаратно-програмний обчислювальний пристрій, реалізований на електронних компонентах і виконує задані програмою дії.

Термін ЕОМ сьогодні практично не застосовується, окрім як у історичному сенсі.

Історія обчислень сягає глибоким корінням углиб століть так само, як і розвиток людства. Накопичення запасів, розподіл видобутку, обмін - всі подібні дії пов'язані з рахунком. Для підрахунку люди використовували власні пальці, камінці, палички та вузлики. Потреба пошуку рішень дедалі більше складних завдань і, як наслідок, дедалі складніших і тривалих обчислень, поставила людину перед необхідністю знаходити способи, винаходити пристосування, які б йому у цьому допомогти. Історично склалося так, що у різних країнах виникли власні грошові одиниці, заходи ваги,довжини, об'ємів та відстаней. Для переведення з однієї системи виміру в іншу були потрібні обчислення, які найчастіше могли робити спеціально навчені люди, яких іноді запрошували з інших країн. Це природно призвело до створення винаходів, які допомагають рахунку.

Одним із перших пристроїв (VI—V ст. до н. е.), що полегшують обчислення, можна вважати спеціальну дошку для обчислень, названу «абак». Обчислення на ній проводилися переміщенням каменів або кісток у поглиблення дощок із бронзи, каменю чи слонової кістки. Згодом ці дошки почали розкреслювати на кілька смуг та колонок. У Греції абак існував вже у V столітті до зв. е.., у японців він називався «серобян», у китайців - «Суанпан».У Стародавній Русі за рахунку застосовувалося пристрій, схожий абак, зване «російський шит». У XVII столітті цей прилад вже набув вигляду звичних російських рахунок.

На початку XVII століття, коли математика стала грати ключову роль у науці, все гостріше відчувалася необхідність у винаході лічильної машини. І в середині століття молодий французький математик і фізик Блез Паскаль створив «підсумовуючу» машину, названу Паскаліною, яка крім додавання виконувала і віднімання.

У 1670-1680 pp. німецький математик Готфрід Лейбніц конструював лічильну машину, яка виконувала всі арифметичні дії.Протягом наступних двохсот років було винайдено і побудовано ще кілька подібних рахункових пристроїв, які, однак, через свої недоліки, у тому числі через повільність у роботі, не набули широкого поширення.

Лише 1878 року російський учений П. Чебишев запропонував счётную машину, виконувала додавання і віднімання багатозначних чисел. Найбільшу популярність набув тоді арифмометр, сконструйований петербурзьким інженером Однером у 1874 році. Конструкція приладу виявилася дуже вдалою, тому що дозволяла досить швидко виконувати всі чотири арифметичні дії.

У 30-х роках XX століття в Радянському Союзі було розроблено більш досконалий арифмометр — «Фелікс». Ці рахункові устрою використовувалися кілька десятиліть, ставши основним технічним засобом полегшення людської праці. Випускалися з 1929 до 1978 року.

Объяснение:

Похожие вопросы