Предмет: Русский язык, автор: sugdionayakimova

Запишите максимальное количество фра-

зеологизмов со словами нога, рука, глаза, ухо. Объясните их

значение, составьте несколько предложений.​

Ответы

Автор ответа: yamete211
1

Ответ:

Золотые руки (мастер на все дела), с глазу на глаз (один на один), глаза слипаются (хочется спать), на скорую руку (торопливо), сложа руки (бездельничая), уши вянут (неприятно слушать), с ног на голову (наоборот), путаться под ногами (мешать), унести ноги (убегать), одна нога здесь, другая там (быстро).

Объяснение:

Хватит?


sugdionayakimova: да спасибо
Похожие вопросы
Предмет: Геометрия, автор: arinkavaryvoda
Предмет: Українська мова, автор: Аноним
КАМУ СЛАБО ЗДЕЛАТЬ?
Вправа 1. Розподіліть послідовно дієслова у 2 колонки: у першу – доконаного виду, у другу – недоконаного.
Вправу можна виконати двома способами: 1)скопіювати потрібне дієслово і вставити в потрібну колонку; 2)виділити потрібне слово і перетягти в ліву чи праву колонку. Таблицю можна продовжити, поставивши курсор на рівні останнього рядка, натиснути «Enter».
Чесати, малювати, покарати, знайти, дізнаватися, відбирати, уникнути, розвиватися, постаратися, отримувати, понапікати, загородити, переписувати, віднайти, змиритися, одужати, підчитати, розуміти, оголошувати, вигадувати, допомагати, зважити.

Доконаний вид
Недоконаний вид









Вправа 2. Утворіть видові пари від поданих дієслів, додаючи або відкидаючи префікси, суфікси.
Зразок:
Відчувати (недок.) – відчути (док.); порозумнішати (док.) – розумнішати (недок.)
Дозволяти, кликати, допікати, стукати, ловити, запитати, спускатися, водити, створити, помиритися, простудитися, сваритися, одержувати, складати, перемагати, випікати.

Вправа 3.У поданому тексті знайдіть дієслова, поруч з ними в дужках вкажіть вид (доконаний чи недоконаний) і час (теперішній, минулий, майбутній).
Улюблені рослини українців
Улюблена рослина українців — барвінок. Його листя залишається зеленим і зимової морозної, і спекотної літньої пори. Вважалося, що той, хто посадить барвінок у себе на подвір’ї, обов’язково дочекається щастя.
У далеку подорож українець завжди брав пучечок чебрецю. Його гострий аромат нагадував про тепло рідної домівки. У народній медицині чебрець широко застосовується для лікування простудних захворювань. Пасічники вважають його одним із найкращих медоносів.
Давню славу має євшан-зілля. Хто мав при собі цю траву, ніколи не забував про рідну землю.