Предмет: Українська мова, автор: natalahudko

Прочитайте текст, виконайте подані після нього завдання, які
передбачають вибір речення, що містить певне мовне явище (розділові
знаки пропущено). Оберіть правильні відповіді (їх може бути 1, 2 або 3).
1 Івась очевидно не пізнав своєї сосонки! 2 Вона сяє свічками ліхтариками. 3
Гілля обліплене всім яблуками якимись цяцьками різнокольоровими
ляльками кониками. 4 А ось кругом сосонки почали ходить такі дивні діти —
чи може то ходять живі ляльки? 5 Боже як же гарно,як любо! 6 Та не довго
втішалася гарна сосонка: ще свічечки не догоріли доостанку, а вже їх
погасили. 7 Далі на жаль почали здіймати із сосонки і покраси і ласощі і
цяцьки і забавки (За Оленою Пчілкою).
7. Визначте номери речень, у яких є вставні слова.
Визначте номери складних речень.
8. Випишіть номер речення з однорідними членами, перед якими вживається
узагальнювальне слово.
9. Визначте номер речення із звертаннями

Ответы

Автор ответа: arina3713
2

Ответ:

8. Вставні 1.4.7

Складні 4.6.

9. Однорідні 3.

Звернення 5

Объяснение:

Похожие вопросы
Предмет: История, автор: valera1979
Практичне заняття: «Особистість і діяльність Александра Великого за історичними джерелами».

Хід роботи

1) «Ще хлопчиком Александр виявив велику стриманість: хоч і мав він запальну й непогамовну вдачу, але був байдужий до тілесних утіх і віддавався їм дуже помірковано. Не ганявся він за будь-якою славою й не шукав її абиде, на відміну від Філіппа, який хизувався своїм хистом красномовства і на монетах увічнював перемоги своїх колісниць на перегонах в Олімпії. Тим-то Александр, коли друзі запитали його, чи не хоче він узяти участь у змаганнях з бігу на Олімпійських іграх (а. бігав він швидко), відповів: “Так, якщо тільки моїми суперниками будуть царі”. ...Щоразу, коли приходило повідомлення про те, що Філіпп завоював якесь відоме місто або здобув велику перемогу, Александр слухав це без радості, нарікаючи: “Хлопці, мій батько встигне все захопити, так що не залишить мені з вами ніякої змоги здійснити великий і блискучий подвиг”. Він мріяв не про втіхи й багатство, а про доблесть і славу, вважаючи: що більше одержить від батька в спадщину, то менше залишиться зробити йому самому.

Запитання 1. Як описують молодого Александра Македонського історичні джерела?

2) Ознайомтеся з історичним джерелом про подію, яка сталася в місті Гордій.
«Коли Александр зайняв Фрігію з містом Гордієм, він побачив тут славнозвісну колісницю, дишло якої було з’єднано з ярмом вузлом, і почув переказ про те, що хто цей вузол розв’яже, той стане володарем світу. Оскільки кінці вузла були сховані, а сам вузол дуже заплутаний,Александр розрубав його мечем» (Плутарх).

Запитання 2. Як можна оцінити дію Александра?

3) «...Дарій прислав до Александра своїх довірених з листом, у якому пропонував йому десять тисяч талантів (грошова одиниця) як викуп за полонених, усі землі по той бік Євфрату, одну з дочок за дружину і договір про дружбу й союз. Коли Александр поділився цією звісткою зі своїми друзями, Парменіон сказав: “Якби я був Александром, я прийняв би ці умови”. “Клянусь Зевсом, і я прийняв би, якби був Парменіоном”, - вигукнув Александр... Дарієві ж він сказав, що як над землею не бувати двом сонцям, так над Азією не панувати двом царям» (Плутарх).

Запитання 3. Про які особисті риси говорить цей уривок?



4) Прочитайте уривок з історичного джерела
Настало свято на честь Діоніса, який справляють македонці... Кліт відверто й уже давно засмучувався через щораз сильнішу схильність Александра до варварських звичаїв і лестощів, якими його обдаровували. Тут... він заявив, що не дозволить блазнювати з приводу справ стародавніх героїв. Александр образився на ці слова. І я не схвалюю таких слів; по-моєму, досить самому сидіти мовчки і не підспівувати брехливим й улесливим словам. Коли ж деякі стали пригадувати те, що зробив Філіпп, несправедливо вважаючи справи його нікчемними й такими, що не заслуговують подивування, щоб догодити Александру, Кліт, уже зовсім роздратувавшись, став звеличувати Філіппа й принижувати Александра та його справи... вихвалявся, що він врятував Александра в битві на річці Гранік. Зухвало простягнувши вперед свою праву руку, він вигукнув; “Ось ця сама рука, Александре, тоді врятувала тебе”. Александр,уже не здатний терпіти зухвалість Кліта, у гніві вихопив спис у одного з охоронців й убив Кліта... Я засуджую Кліта за його зухвале поводження із царем; Александра ж шкодую в цій біді...» (Флавій Арріан).

Запитання 4. Зробіть висновок про те, як ставиться автор уривків до Александра Македонського. Що про цього історичного діяча думаєте
Предмет: Математика, автор: harutunyangohar039