Панас Мирний та Іван Білик. Роман "Хіба ревуть воли, як ясла повні?"- перший соціально-психологічний роман в українській літературі".
-Історія написання роману
-Ідейний зміст
-Жанр твору
-Композиція
Ответы
Ответ:
1. Поштовхом до написання роману стала подорож Панаса Мирного від Полтави до Гадяча. 1874 року у журналі «Правда» письменник опублікував нарис «Подоріжжя од Полтави до Гадяча», який і був покладений в основу майбутнього роману. Потім "Хіба ревуть воли, як ясла повні".
2. Роман «Хіба ревуть воли, як ясла повні?» став першою в українському письменстві монументальною селянською епопеєю, усебічним змалюванням життя українського села. Автори сміливо утверджують важливу в усі віки ідею: народ жив би мирно, якби не нестерпне гноблення, і лише за допомогою насильства можливо змінити світ.
Сучасні літературознавці визначають тему роману як зображений на широкому суспільному тлі життєпис злочинця Чіпки від його народження до ув'язнення на каторгу.
3. Соціально-психологічний роман
4. Для роману можна виділити такі частини: експозиція, зав’язка, розвиток дії, кульмінація, розв’язка.
- експозиція: історія села Піски, важке дитинство Чіпки, наймитування, знайомство з Галею, зростання Грицька як доброго господаря;
- зав’язка – у Чіпки забирають землю, знайомство й дружба із Матнею, Лушнею і Пацюком;
- розвиток дії – Чіпка стає розбійником, одруження з Галею, нове пореформене життя, відсторонення Чіпки від управи через неблагонадійність;
- кульмінація – Чіпка і його товариство вирізає «вісім безневинних душ», смерть Галі;
- розв’язка – Мотря повідомляє у волость про скоєний злочин сина, арешт Чіпки та засудження.
Объяснение:
)