повідомлення про декабрістів (20б)
Ответы
Відповідь:Декабри́сти — перші дворяни-революціонери, які 14 (26) грудня 1825 року за допомогою зброї прагнули встановити в Російській імперії конституційний лад.
Вони боролися за повалення царату та скасування кріпацтва. Основні гасла декабристів були гаслами буржуазної революції, яка змітає феодалізм і дає можливість розвинутися капіталістичному ладу. Особливістю російського історичного розвитку було те, що почин у боротьбі проти феодалізму взяли на себе революціонери з дворян.
Основною причиною декабристського руху стала криза феодально-кріпосницької системи, франко-російська війна 1812 року, яка призвела до активного поширення західноєвропейських ідей, глибшого ознайомлення з соціальним та політичним життям Європи. Цілі рухи декабристів відображали історичні завдання, що виникли у розвитку Росії того часу. Рух декабристів виник на підґрунті російської дійсності.
Пояснення:без пояснень
я буквально вчора це робила
Ответ:Кожна країна має в якійсь мірі власний шлях розвитку, однак, марним було б заперечувати взаємопов'язаність всього людства. Якісь концепції і думки охоплюють окремих людей і цілі народи, підсумком стають суспільні перетворення.
Період початку 19 століття характеризувався для Європи поруч таких перетворень здебільшого революційного спрямування. Суть всіх рухів була досить проста: люди багатіли і ставали більш незалежними, зароджувався і зміцнювався, кажучи сучасними словами, Середній клас, аристократія переставала бути замкнутим спільнотою, багато людей досягали вершин соціального укладу, долаючи весь шлях від самих низів. Підсумком стає хиткість всієї поточної суспільної конструкції.
Такі руху торкнулися і російську дійсність. Тим більше, початок століття характеризувалося своєрідним кризою в свідомості найбільш активної частини суспільства того часу. Війна з Наполеоном відгриміла та видиме благополуччя насправді було занепадом і стагнацією, характерним прикладом якої є основні літературні герої того часу - Онєгін і Печорін.
Молоде покоління не бачило сенсу і хотіло змін, які і вирішило чинить 14 грудня 1825 року в Сенатській площі (центр Петербурга, поруч з Мідний вершник). Там вишикувалися військові полки, які хотіли перешкоджати засідання Сенату. Завершилася ця затія не дуже приємно для декабристів, які не змогли сприяти просуванню лібералізації суспільства і вирушили на заслання.
Хоча підсумком грудневого повстання були навіть зворотні передбачуваним ефекти, тобто суспільство не стало більш ліберальним, а навпаки монархія «затягувала гайки», саме по собі грудневе повстання стало унікальним феноменом. Не тільки освічені військові, але і дворянство виступило проти монархії, хоча завжди підтримувало поточний лад. Багато людей, які повернулися з війни з Європи, хотіли дати кріпаком, які теж відважно воювали, свободи, хотіли привнести в країну найкраще з європейського устрою.
Суспільство декабристів сформувалося в далекому 1816 році, коли з'явився Союз порятунку, далі був Союз благоденства і інші таємні організації, які своєю метою мали благо для всієї країни. Одним з вирішальних факторів стала переприсяга нового царя, адже новим монархом ставав Костянтин, а Микола. Монарх був непопулярним і не багато хто хотів йому присягати, але 14 грудня повстання досить суворо придушили, а учасників відправили по посиланнях.
Объяснение: