Предмет: Українська література, автор: katagolopapa

Дати розгорнуту відповідь на запитання "для чого на вашу думку люди повинні знати народні свята та їх особливості?" будь ласка ТЕРМІНОВО!!!!!

Ответы

Автор ответа: 2007505
1

Объяснение:

Ми наряджаємо ялинку, купуємо подарунки, готуємо традиційні страви, співаємо святкових пісень. Хтось ставиться до таких дій без особливого ентузіазму (мовляв, це всього лише маркетингові хитрощі, щоб змусити людей витрачати більше грошей), комусь здається, що багато чого з того, що ми робимо, позбавлено сенсу й давно застаріло, а для когось такі дні - це привід стати ближчим до родини, зануритися в дитинство, відчути й подарувати тепло дорогим серцю людям. Чи так потрібні нам традиції, і яка в них цінність для нас?

Насправді в кожній родині є свої традиції, ритуали, звичаї, що створюють свою сімейну мікрокультуру. Це не обов'язково щось грандіозне, але навіть такого дріб'язку, як правила щоденної спільної сімейної вечері або спільного недільного сніданку, особливі сімейні рецепти, жарти, різновиди відпочинку (катання на велосипеді, вилазки на пікнік, спільні ігри або перегляд фільмів). Це все те, про що ми можемо сказати: "У нас у родині заведено...", "Щоліта ми з батьками (дітьми)...", "Вечорами ми..." Що поєднує всі ці види діяльності, то це те, що їх виконують всі члени родини, й відбувається це з якоюсь регулярністю.

Сімейні психологи розглядають традиції як заведені в родині норми, манери поведінки, звичаї та погляди, що передаються з покоління в покоління і мають символічне значення для всіх членів родини. Наявність сімейних традицій свідчить про те, що родина згуртована, а брак якихось спільних способів сімейної взаємодії, своєю чергою, свідчить про те, що сім'я роз'єднана, немає почуття спільності в її членів.

Одна з відмінних рис сімейних традицій - їх повторюваність, регулярність. Передусім таку регулярність нам забезпечують щорічні свята, релігійні ритуали, народні традиції. І водночас у кожній родині є свої способи відзначати ті чи інші свята, проводити обряди (хрещення, весілля тощо), святкувати якісь свої особливі важливі дати (як, наприклад, збиратися всією родиною на день народження або день весілля найстарших членів роду). Така регулярність і повторюваність дає можливість радіти не тільки в день самої події, а й перед тим - готуватися до неї, очікувати, смакувати, фантазувати на тему, як усе має пройти. Такі дії знижують тривогу членів родини, дають відчуття опори й стабільності, що так важливо в сучасному світі, сповненому непередбачуваності й стресів.

Ще однією особливістю сімейних ритуалів і традицій є те, що в них задіяні всі члени родини. Як відомо, спільна діяльність, особливо коли вона передбачає розподіл ролей, кооперацію, спілкування, - сприяє згуртуванню членів команди. Саме цей принцип використовують у всіх тренінгах із командоутворення (тімбілдингу), спрямованих на створення більш дружньої атмосфери і, відповідно, більш ефективної взаємодії в робочому процесі. У спільній діяльності ми можемо щонайліпше проявити свої сильні сторони, показати таланти, навчитися розподіляти ролі, і, що вельми важливо, вирішувати проблеми. Дотримуючись певних традицій, ми маємо можливість відчути свою причетність до родини як до системи, відчути свою належність до чогось більшого - до роду, своєї культури, побачити свою значимість і потрібність.

Таким чином, участь у сімейних традиціях і ритуалах несе багато важливих функцій для нас, навіть якщо ми їх не усвідомлюємо. Ці традиції зміцнюють почуття цілісності маленького колективу - родини, поглиблюють взаємини між її членами, створюють упевненість і відчуття неповторності домашньої атмосфери. Саме тому сімейні традиції виконують дуже велику роль в існуванні родини. Звичаї та ритуали сім'ї - неймовірно важливий чинник стабілізації сімейної системи, що зміцнює родину й зменшує тривогу її членів, дозволяє кожному почуватися частиною чогось великого й рідного.


katagolopapa: Дуже дякую, виручили!
Похожие вопросы
Предмет: Русский язык, автор: Asig
спишите,раскрывая скобки
1. Как (бы) мал огонь (не, ни) был, всегда от него дым идёт. 2. Верная любовь (не, ни) в огне (не, ни) горит, (не, ни) в воде (не, не) тонет. 3. Голова (то) есть, да в голове (то) нет. 4. Глупому (то) Авдею наколотили (таки) шею. 5. Проглотить (то) хочется, да жевать (то) лень. 6. Где птица (не, ни) летает, а своё гнездо знает. 7. Как (не, ни) мудри, а совесть (не, ни) перемудришь.
8. Осиного гнезда (не, ни) тронь. 9. Как месяц (не, ни1. Как (бы) мал огонь (не, ни) был, всегда от него дым идёт. 2. Верная любовь (не, ни) в огне (не, ни) горит, (не, ни) в воде (не, не) тонет. 3. Голова (то) есть, да в голове (то) нет. 4. Глупому (то) Авде1. Как (бы) мал огонь (не, ни) был, всегда от него дым идёт. 2. Верная любовь (не, ни) в огне (не, ни) горит, (не, ни) в воде (не, не) тонет. 3. Голова (то) есть, да в голове (то) нет. 4. Глупому (то) Авдею наколотили (таки) шею. 5. Проглотить (то) хочется, да жевать (то) лень. 6. Где птица (не, ни) летает, а своё гнездо знает. 7. Как (не, ни) мудри, а совесть (не, ни) перемудришь.
8. Осиного гнезда (не, ни) тронь. 9. Как месяц (не, ни) свети, а всё (не. ни) солнца свет. 10. Хорош (то) хорош, а как (не, ни) глянь - всё дрянь. 11. На упрямых (то) воду возят. 11. (то) объехал, да на колоду наехал. 13. Сколько зима (не, ни) злится, а весне всё (ж) покорится. 14. Песня поётся (не, ни) как придётся, а надо лад знать. 15. (Не, ни) печали без радости, (не, ни) радости без печали.
16. Кто чужой радости (не, ни) рад, тот сам себе враг. 17. (Не, ни) хлеба мягкого, (не, ни) слова гладкого.
Предмет: Музыка, автор: dodo1513