конспект( характеристика лужних металів, галогенів, і нертних газів,
Ответы
Ответ:
1. Лужні метали. Це — літій, натрій, калій,рубідій, цезій, францій. Вони легкі, м’які легкоплавкі, у хімічних реакціяхвиявляють дуже високу активність. Перебуваючи за звичайних умов на повітрі,лужні метали швидко взаємодіють із киснем, водяною парою. Тому їх зберігають у гасі в герметично закритих посудинах або в ампулах, з яких видаленоповітря. Указані метали назвали лужними,бо вони реагують з водою з утворенням — розчинних основ із загальною формулою МОН .Лужноземельні метали. До цих речовинналежать магній, кальцій, стронцій, барій,радій. Вони нагадують лужні метали, реагують із багатьма речовинами, але не такактивно. Продуктами їх реакцій з водою є луги загальна формула яких — М(ОН)2.
Лужні елементи — елементи головної підгрупи I групиперіодичної системи (Літій, Натрій, Калій, Рубідій, Цезій,Францій). Прості речовини цих елементів називають луж#ними металами.Лужноземельні елементи — елементи головної підгру
2. Галогени. Так називають найактивнішінеметали — фтор, хлор, бром, йод. Ці простіречовини складаються із двох томних молекул: F2, Cl2, Br2, I2. За звичайних умов фторі хлор — гази, бром — рідина, а йод — тверда речовина. Найактивнішим середгалогенів та інших неметалів є фтор. Галогени реагують із воднем з утворенням сполук, що мають формули HF, HCl,HBr, HI. Ці сполуки за звичайних умов єгазами, добре розчиняються у воді. Галогени взаємодіють із багатьма металами.
3. Інертні гази. Ці прості речовини було відкрито у другій половині ХІХ ст. Таку назвувони отримали тому, що не взаємодіють зіншими речовинами. До інертних газівналежать гелій, неон, аргон, криптон, ксенон, радон. Вони складаються не з молекул,як інші гази, а з атомів.
Інертні гази іноді називають благородними газами,а також інертний газгелій ученіспочаткувиявили на Сонці і тільки через 13 років — на нашій планеті.
надеюсь помогла))