Предмет: Українська література, автор: romkaturbo

порівняння зі словом барвінок ​

Ответы

Автор ответа: vikaprohorenko09
1

Ответ:

Барвінок є символом української культури. Ця невибаглива рослина завжди росла і росте біля українських осель, стелиться вздовж стежин. Барвінком прикрашають весільний коровай, його садять біля хати. Барвінок вплітають дівчата у віночок. Він зеленіє навіть під снігом. Барвінок є символом кохання. Барвінок - символ радісної життєвої сили, вічності усталеного буття, провісника весни та емблема викривальних сил; невмирущої пам'яті про покійних; незайманості, цнотливості.

Ця вічнозелена рослина має стебло до 60 сантиметрів завдовжки, що лежить на землі, цвіте на весні і на початку літа (у травні–червні). Барвінок розводять у садах та парках як декоративну рослину, причому виведені сорти мають золотисті та сріблясті листки, а також пухнасті (махрові) квіти.

З давніх часів барвінок застосовували в медицині. (Треба зауважити, що рослина ця може бути отруйна.) У народній медицині трава барвінку здавна застосовується при проносах, дизентерії, туберкульозі легенів, цинзі, кровотечах, жіночих недугах, емфіземі легенів та ковтуні (хвороба шкіри на голові, коли волосся злипається у тверду грудку). Відваром трави користуються для полоскання рота і горла, при зубному болі та ангіні. Міцний відвар у вигляді примочок, а також товчену свіжу траву застосовують для зупинки кровотеч та лікування ран. Настойку з коріння барвінку (на горілці) — при виразці шлунка. У гомеопатії спиртову настойку трави вживають при тривалих головних болях, носових кровотечах, екземі, висипах на лиці, а також при коклюші. Збирають у барвінка стебла, листя, квіти, корені.

Барвінок, поряд з іншими ранніми квітками /підсніжник, пролісок/, вважали провісником весни. Його глянцево-зелене тверде листя не гине ні влітку від спеки, ні зимою від холоду, морозу і снігу. Рослина стала символом радісної життєвої сили, вічності і була перенесена з лісу в сади біля людських жител. Її тулили до всього, що потребувало вічності, краси, життєстійкості: народженій дитині до свічки, щоб життя було довгим і щасливим; до свічок весільних, щоб любов наречених була нев'янучою; до весільного калача, щоб людські серця до молодят горнулися; до весільного гільця - як символ вічного усталеного буття.

Похожие вопросы
Предмет: Українська мова, автор: gennadijpanov99
ПОМОГИТЕ ПОЖАЛУЙСТА СРОЧНО. Перепишіть, розкриваючи дужки. Розставте розділові знаки. 1. І як (би) я людство усе не любив, повторюю з гордістю сина ... Для мене лишається дивом із див моя Україна ..  ( М. Луків). 2. Загинув (би)...напевно... люд нещасний, як (би) погасла та маленька іскра любові братньої ( Леся Українка). 3. Як (би) твої очі не манили зваби.... не чини ніколи Батьківщині зради ( Л. Диркавець). 4. Як (що) розум час від часу тебе залишає, це означає... що він не твій. 5. Як (що) й трапиться... то загоїться... поки весілля скоїться (Народна творчість). 6. Заговори...що/б я тебе побачив ( Сократ). 2. Для того... що/б бути вільними... ми повинні стати рабами закону ( Цицерон). 7. Що/б не говорили скептики про IT-технології...але обійтися без них сучасній людині вже не під силу ( З журналу «Інформатика та інформаційні технології»). 8. Не може ж буть... що/б якось не було ( Л. Костенко). 9. Що/б не спалахнуло... горітиме довго ( Народна творчість).10. Що може бути солодшим за/те.. коли любить і прагне до тебе добра душа? (Г. Сковорода). 2. Вибачайте, як/що казка буде не/вродлива, може бути й не/цікава... та за/те правдива ( М. Тарновський). 11. Дівча стояло і співало про/те... що радості за/мало ( М. Рильський). 12. Як/що є печаль... є й радість ( Японське прислів’я). 13. Як/би знав я чари... що спиняють хмари! ( І. Франко). 14. Як/би я тепер хотіла у мале човенце сісти! ( Леся Українка). 15. Хочеш ти... що/б пісню я для тебе склав...( Олександр Олесь). ​
Предмет: Английский язык, автор: akk9327
ПОМОГИТЕ СРОЧНО! ДАМ 35 баллов
Внимательно прочитайте текст и выполните задания после текста
ALL SEASONS ARE BEAUTIFUL
Teacher: Today we shall speak about seasons. There are four seasons in a year: spring, summer , autumn, winter, What is your favourite season?
Tom: My favourite season is autumn. It’s a beautiful season. The leaves in the trees are red, yellow, brown and green. It is warm in September. I can go for a walk. On the first of September I am glad to see my friends at school after the long summer holiday. In autumn there are a lot of vegetables and fruit. I like sweet pears.
Alice: I don’t like autumn. It’s a dull season. I don’t like when it rains. In October it is cold and it often rains, and we can’t go for a walk. I like summer. Summer is a bright season. The trees are green. It’s hot and I can swim in the river. I can play outdoors all day long. And I don’t go to school.
David: And my favourite season is winter. Winter is beautiful. The trees are white with snow. There is a lot of snow in the streets and in the parks. My friends and I can play snowballs and hockey. But most of all I like to ski.
Susan: I don’t like winter. It’s so cold in winter. It often snows. The sky is grey. The day are short and the nights are long. I like spring. The sun often shines, the sky is blue , birds singsong. In May the trees and grass are bright green. There are many beautiful flowers in May.
Teacher: Well, children, I think all seasons are good and beautiful. Everything is good its season.

I. Впишите правильное имя в свой листик
1. ……..likes snow.
2. ……..doesn’t like rain.
3. ……..likes sunshine.
4………likes swimming in hot days.
5. ……..likes meeting friends after holidays.
6………likes colourful leaves.
1____, 2_______, 3_______, 4______, 5________, 6_______ .
II. Выберите верные ответы (T ) или неверные ответы (F) и запишите в своем листике
1. It snows in winter.2. October is an autumn month3. It’s hot in winter,4. We start school on the first of October.
5. You can eat pears in autumn.6. The trees are bright green in May.
1__.2___, 3___, 4___, 5___.