Органи травної системи людини та їх функції
написати про кожен орган окремо
Ответы
Ответ:
Ротова порожнина із зубами, язиком і слинними залозами.
Зуби здійснюють захоплення, відкушування, дроблення та розмелювання їжі
Язик бере участь у процесі жування та смакового сприйняття.
Слинні залози виконують наступні функції:
Екзокринна — секреція білкових і слизових компонентів слини;
Ендокринна — секреція гормоноподібних речовин;
Фільтраційна — фільтрація рідинних компонентів плазми крові з капілярів до складу слини;
Екскреторна — виділення кінцевих продуктів метаболізму.
Глотка — Просування їжі з порожнини рота в стравохід,
Стравохід. Функції:
Моторна — пересування їжі і транспортування її в шлунок. Рухова активність забезпечується роботою скелетних м’язів, що складають основу верхньої третини стінки стравоходу. Поетапне скорочення м’язових волокон викликає хвилеподібний рух — перистальтику.
Секреторна обумовлена роботою спеціальних залоз. Під час проходження харчової кому рясно змочується ферментативної рідиною, що полегшує транспортування і запускає процес травлення.
Бар’єрна, виконувана роботою стравохідних сфінктерів, запобігає потраплянню частинок їжі назад в ротоглотку і в дихальні шляхи.
Захисна забезпечується продукуванням імуноглобуліну слизовою оболонкою стравоходу, що згубно впливає на випадково заковтують людиною патогенну мікрофлору.
Шлунок. У шлунку продовжується дія ферментів слини, і їжа зазнає подальшої хімічної та механічної обробки. Хімічна обробка їжі відбувається внаслідок дії на неї шлункового соку (який виділяється парієтальними клітинами шлунка).Одна з основних функцій дванадцятипалої кишки полягає в приведенні pH харчової кашки, що поступає з шлунка, з кислотного до лужного, щоб вона не дратувала дистальніші відділи тонкої кишки і була придатна для здійснення кишкового травлення. Саме у дванадцятипалій кишці і починається процес кишкового травлення.
Інша найважливіша функція дванадцятипалої кишки полягає в ініціації і регулюванні секреції панкреатичних ферментів і жовчі залежно від кислотності і хімічного складу харчової кашки, що поступає в неї.
Третя найважливіша функція дванадцятипалої кишки полягає в підтримці зворотного зв'язку з шлунком — здійсненні рефлекторного відкриття і закривання воротаря шлунка залежно від кислотності і хімізму харчової кашки, що поступає до неї, а також регулюванні кислотності і пептичної активності шлункового соку через секрецію гуморальних факторів, що впливають на секреторну функцію шлунка.
Дванадцятипала кишка:
Перша функція дванадцятипалої кишки полягає в приведенні pH харчової кашки, що поступає з шлунка, з кислотного до лужного, щоб вона не дратувала відділи тонкої кишки і була придатна для здійснення кишкового травлення.
Друга функція полягає в ініціації і регулюванні секреції панкреатичних ферментів і жовчі залежно від кислотності і хімічного складу харчової кашки, що поступає в неї.
Третя функція полягає в підтримці зворотного зв'язку з шлунком — здійсненні рефлекторного відкриття і закривання воротаря шлунка залежно від кислотності і хімізму харчової кашки, а також регулюванні кислотності і пептичної активності шлункового соку через секрецію гуморальних факторів, що впливають на секреторну функцію шлунка.
В тонкій кишці відділ, неперетравлені поживні речовини шлункового вмісту підлягають подальшому інтенсивному гідролізу, чому сприяють секрети підшлункової залози, печінки та кишечника. Продукти гідролізу транспортуються через стінку кишки у внутрішнє середовище організму.
Сліпа кишка виконує всмоктування води та поживних речовин, а також початкового формування калових мас.
Апендикс підтримує сталість кишкової флори.
В товстій кишці в основному відбувається всмоктування води і формування з харчової кашки калу.
Пряма кишка являє собою кінцевий відділ товстої кишки та закінчення травного тракту. У ній накопичується кал.
Анальний отвір — нижній край шлунково-кишкового тракту (прямої кишки), отвір, через який кал виводиться з організму.