Яку політику щодо народів Кавказу здійснювала Російська імперія?
Ответы
Ответ:
Вперше Росія розпочала бойові дії на території Чечні на початку XVIII ст. в часи царювання Петра І. У кінці століття Росією були здійснені перші акти геноциду проти чеченців: тоді робилися спроби масових переселень корінного чеченського населення та масові вбивства і винищення чеченців. Однак повномасштабна агресія розпочалася в ході Кавказької війни 1817—1864. Тоді після приєднання Грузії до Російської імперії між Росією та Грузією утворився анклав з двох кавказьких, переважно мусульманських держав.
На північному заході Кавказу розташовувалась перша — адизька (черкеська) держава. Адиги (черкеси) — корінний народ Кавказу. У Російській імперії, Радянському Союзі і в Російській Федерації поділявся владою на етноси: черкеси, адигейці, кабардинці, шапсуги та ін. Адиги розмовляють єдиною адизькою мовою та використовують спільну самоназву — адиге. Адизька держава займала територію майже від узбережжя Чорного моря до кордонів сучасної Інгушетії.
Друга держава була розташована на сході Північного Кавказу де проживали споріднені Нахсько-дагестанські народи, що складалися з вайнахів (чеченців та інгушів) а також дагестанців. Ця держава включала території сучасних Інгушетії, Чечні та Дагестану і була об'єднана в єдиний Імамат.