Предмет: Физика, автор: antonmikitas52

На тонкому легкому стрижні завдовжки 1м висить тягар. В нього влучає куля, яка летіла горизонтально , в наслідок чого стрижень відхиляється від вертикалі на кут 10 градусів. Маса кулі у 1000 разів меньша за масу тягаря. Визначте швидкість з якою рухалася куля. Прискорення вільного падіння g= 9.8 м/с .

Ответы

Автор ответа: mathkot
1

Ответ:

Скорость пули была приблизительно 17,26 м/c

Примечание:

Считаем, что вся энергия пули перешла в потенциальную энергию бруска без потерь энергии.

Объяснение:

Дано:

l = 1 м

\alpha  = 10°

m_{2} = 1000m_{1}

g = 9,8 м/c²

Найти:

v \ - \ ?

---------------------------------------

Решение:

\cos \alpha = \dfrac{h}{l} \Longrightarrow h = l \cos \alpha

l = \Delta h +h \Longrightarrow  \Delta h = l - l \cos \alpha  = l(1 - \cos \alpha )

Кинетическая энергия пули, которая врезается полностью переходит в потенциальную энергию бруска:

W_{k} = W_{p}

\dfrac{m_{1}v^{2}}{2} = m_{2}g \Delta h | \cdot2

m_{1}v^{2} = 2m_{2}g \Delta h

m_{1}v^{2} = 2 \cdot 1000m_{1}g \Delta h|:m_{1}

v^{2} = 2000g \Delta h =2000gl(1 - \cos \alpha ) \Longrightarrow \boldsymbol{ \boxed{v = \sqrt{2000gl(1 - \cos \alpha )} }}

Расчеты:

\boldsymbol  v = √((2000 · 9,8 м/c² · 1 м)(1 - cos 10°)) \boldsymbol \approx 17,26 м/c

Ответ: v \approx 17,26 м/c.

Приложения:
Похожие вопросы
Предмет: Українська мова, автор: ivankraseha1103
Твір-опис місцевості – це зв'язний текст, який дає словесне зображення основних ознак міста, села, вулиці, подвір’я, площі. Щоб описати місцевість, потрібно вказати: - де вона розташована; - історичні відомості, пов’язані з нею; - предмети (об’єкти), які є в цій місцевості. Отже, складовими опису місцевості є опис місця й описи окремих предметів, які на цьому місці розташовані. ПАМ’ЯТКА Як працювати над твором-описом у художньому стилі 1. Пам’ятайте: опис складається з таких частин: загальне враження, повідомлення окремих деталей, вказівка на їх місце розташування й ознаки, висновок. 2. Доберіть яскравий заголовок. 3. Спочатку визначте, які предмети (особливості) місцевості ви хотіли б виділити в описі; далі доберіть дієслова (у художньому стилі), які вказують на розташування. Пам’ятайте, що всі дієслова повинні вживатися в одному часі. 4. Використовуйте слова і словосполучення на позначення місця розташування об’єктів опису місцевості: прямо переді мною, неподалік, поруч, у центрі, у далині, трохи далі, зліва, справа та ін. 5.Доберіть до визначених предметів характерні для них ознаки. Доречно використовувати художні засоби – епітети, порівняння – для увиразнення мовлення. 6. Використовуючи дібрані слова і словосполучення, складіть опис місцевості. 7. Доповніть висловлювання описом природи. Напишіть твір-опис місцевості (1 фото на вибір) з нашого міста.
Предмет: Математика, автор: mrwolf123123123