Предмет: Литература, автор: lizaburdeina8

Д/з: Виписати із Старого Заповіту крилаті вирази і записати іх значення (8-10 прикладів)​

Ответы

Автор ответа: liashchenkoeva
2
1. Альфа й омега
Альфа — перша, а омега — остання буква грецького алфавіту. Звідси й значення цього виразу: початок і кінець, усе, що є.
2. Заблукана вівця
Так називають людину, яка розірвала стосунки з середовищем, до якого раніше належала, або збилася із правильного життєвого шляху.
3. Марнота марнот
Цей вираз вживається, аби описати те, що не має ніякого значення, цінності; щось неважливе, другорядне, непотрібне, дріб’язкове.
4.Вовк в овечій шкурі
Вираз походить з Євангелія:«Бережіться лжепророків, які приходять до вас у овечій одежі, а всередині є вовками хижими» (Мт 7, 15). Вживається для характеристики лицемірної людини, яка під маскою доброчесності приховує злі наміри.
5.Нести свій хрест
Хрест — символ страждання. «Нести свій хрест» — це терпляче зносити труднощі, все, що судилось і стало неминучим у чиємусь житті; виконувати свій обов’язок до кінця.
6.Блудний син
Блудний син — це той, хто повертається із каяттям та визнанням своїх провин.
7.Перекувати мечі на рала
У сучасній літературній мові «перекувати мечі на рала» означає роззброїтися, відмовитися від войовничих намірів.
8.Наріжний камінь
Цей вислів не раз зустрічаємо у Святому Письмі. Ісус вживає цих слів, коли говорить про страждання, що на Нього чекають, цитуючи псалом 118: «Камінь, яким знехтували будівничі, став головним на розі» (пор. Пс 118, 22). Вираз вживаємо, коли говоримо про суть, головну ідею події чи явища.
9.Сіль землі
«Сіль землі» зустрічаємо у Нагірній проповіді. Так Господь називає своїх учнів. Вживаємо цей вислів, коли говоримо про найвидатніших представників певної групи.
10.Вавилонська вежа
У Вавилоні Бог «помішав мови», і мешканцям Вавилону не вдалося звести вежі «з верхом до неба». Вавилонською вежею називають справу, яка ніколи не буде завершена.
Похожие вопросы
Предмет: Алгебра, автор: mashakakasha8