Предмет: Химия, автор: gerasimovmaksim20665

Розв'яжіть задачу Обчисліть масу кристалічноï солi Na2CO3 10Н20, яку необхідно взяти для приготування 250 г водного розчину з масовою часткою Na2CO3 20%

Ответы

Автор ответа: dyexfnf
6

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m(р-ну) - 250 г

w (Na2CO3) - 20%

Знайти: m(Na2CO3 * 10H2O) - ?

Mr(Na2CO3 * 10H2O) = 286 г/моль

Mr(Na2CO3) = 23 * 2 + 12 + 16 * 3 =  106 г/моль

m(Na2CO3) = 250 * 20% : 100% = 50г

масу кристалогідрату знайдемо через співвідношення маси та молярної маси

106 г  (Na2CO3)  -   100г

286 г m(Na2CO3 * 10H2O)  - х г

m(Na2CO3 * 10H2O) = 286 * 100/106 = 269,81 г

Похожие вопросы
Предмет: ОБЖ, автор: timalbro666