повідомлення про славетних виконавців дум
СКЛАСТИ НЕВЕЛИЧКН ПОВІДОМЛЕННЯ
Ответы
Ответ:
Повідомлення про трьох славетних виконавців дум :
□ Остап Вересай - народився 1803 року в селі Калюжниці на Чернігівщині в родині кріпака. Батько Остапа був сліпим, грав на скрипці і цим заробляв на хліб. На четвертому році життя втратив зір і Остап. У 15 років хлопця від-дали в науку до кобзаря. Вересай виявив надзвичайне музичне обдаровання, добру пам'ять, тож досить швидко опанував репертуар.Остап Вересай мандрував Україною, зворушуючи слухачів майстерним ви-конанням народних дум та пісень.
□ Гончаренко Гнат - народився в кріпацькій сім'ї. У дитинстві осліп. Навчався кобзарського мистецтва в кобзаря Кулибаби. Жив переважно в селах поблизу м. Харкова. Тож життя його ще з дитинства було тяжким. На базарах та ярмарках Іван не раз чув спів та гру кобзарів, які полонили його душу. Після цього він твердо вирішив стати кобзарем. Навчався кобзарського мистецтва у відомого кобзаря Павла Гащенка, який жив у селі Константинівці Богодухівського повіту. Він дуже швидко опанував мистецтво співу та гри на бандурі і незабаром перевершив свого вчителя.
□ Кравченко Михайло - народився у селі Великі Сорочинці. Нажаль пан Михайло осліп на п'ятнадцятому році життя. Сімнадцяти років почав навчатися в миргородського кобзаря Самійла Яшного. Майже дев'ять місяців навчався у Гриценка-Холодного. Мешкав М. Кравченко в невеликій хаті. М. Кравченко дуже бідував. Щоб прожити самому й утримати таку рідню, він вирішив заробляти не лише кобзарством, а й плетінням шнурів. Робота ця була тяжкою, псувала пальці. Одним з цікавих фактів є те що М. Рильський присвятив кобзареві вірш «Кравченко у Короленка». ж